новини

Бінарне заняття з офіцерами-магістрами «Подолання водних перешкод бронетранспортером»

13.07.2020 09:20

Зі слухачами оперативно-тактичного факультету Національної академії Національної гвардії пройшло бінарне заняття з бойового застосування озброєння, військової та спеціальної техніки.

Заняття провели заступник командира окремого загону спеціального призначення з озброєння та техніки Східного оперативно-територіального об’єднання підполковник Віктор Кашпур та викладачі кафедри бойового і логістичного забезпечення доцент Анатолій Ковтун, підполковники Олександр Тесніков та Сергій Перетятько.

Заняття стосувалося подолання водних перешкод на бронестраспортері БТР 4-Е. Виконували  підготовку та безпосередньо переправу бійці окремого загону спеціального призначення Східного територіального управління.

Підполковник Віктор Кашпур прокоментував суть процесу:

«Перед окремим загоном спеціального призначення може виникнути необхідність подолання водної перешкоди. Питання досить актуальне, але така задача за нормальних умов потребує певної підготовки, яка розпочинається ще на суші. Для початку ми забезпечуємо герметичність корпусу БТР 4-Е з допомогою спеціальної замазки. Після цього проводимо первинне занурення БТР. Лише після цього ми долаємо водну перешкоду. Проте в бойових умовах, зрозуміла річ, ці етапи підготовки можливо проігнорувати. Зрозуміло, що певна кількість води потрапить всередину БТР, але ми маємо помпи, які її відкачають. Плавучість техніки залежить не лише від її технічних характеристик, але й від умінь екіпажу, адже потрібно знати масу нюансів. Також потрібно розуміти, що бронетранспортер не виїде з води по схилу, наприклад понад сорок градусів, не варто ним долати водні перешкоди при морозі більше мінус п’яти, болотиста місцевість теж може стати пасткою для бойової машини».

За матеріалами кафедри бойового та логістичного забезпечення Академії та відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

будь у курсі подій

Інші новини

Усі новини