Статтi

Підготовка офіцерів запасу

ДЛЯ КОГО МИ ПРАЦЮЄМО:

Національна академія Національної гвардії України – один з п’яти вузів Харкова, який здійснює військову підготовку студентів за програмою офіцерів запасу (ліцензія від 24.04.2012 р., серія АД № 034547).

Військову підготовку можуть проходити громадяни України (хлопці і дівчата), придатні до військової служби за станом здоров’я, моральними і діловими якостями.

Військова кафедра дозволяє отримати додаткову до цивільної військову спеціальність та є чудовою нагодою добровільної підготовки до служби в армії лише на офіцерських посадах.

Молода людина (юнак чи дівчина) самостійно обирають - використовувати цей шанс чи ні.

 

 

КОГО МИ ГОТУЄМО:

У 2024 році, у зв’язку з військовими діями на території України, навчальний заклад буде проводити набір на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу за 2 військово-обліковими спеціальностями:

– Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів Національної гвардії України з охорони громадського порядку;

– Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів.

Національна академія  Національної гвардії України розглядає можливість навчання за програмою підготовки офіцерів запасу з військово-облікової спеціальності - офіцерів   безпілотних літальних апаратів (БПЛА).


ЩО ДАЄ НАВЧАННЯ НІ ВІЙСЬКОВІЙ КАФЕДРІ:

Навчання на військовій кафедрі дає студенту не лише додаткові знання та навички, необхідні майбутньому офіцеру запасу або державному службовцю, але і дозволяє покращити свою професійну підготовку як цивільного фахівця. Військові дисципліни допомагають студентам чіткіше усвідомити порядок дій у складних професійних ситуаціях, пов’язаних з ризиком для життя, здоров’я, а ряд військових дисциплін, що мають експлуатаційну спрямованість – закріпити і розширити знання та навички, отримані у цивільних вищих навчальних закладах. Отримані на військовій кафедрі навички дозволяють розвинути в собі організаторські здібності, що є важливим чинником в подальшому працевлаштуванні та розбудові кар’єри.

 

СКІЛЬКИ І ЧОМУ ТРЕБА НАВЧАТИСЬ:

Навчання студентів на кафедрі військової підготовки триває 2 роки.

Студенти навчаються згідно графіка навчального процесу. Відповідно до обраної студентами військової спеціальності, з ними проводяться заняття з різноманітних навчальних дисциплін військового спрямування:вогнева, тактико-спеціальна, військово-інженерна підготовки, загальновійськова тактика, будова та експлуатація автобронетехніки, управління підрозділами із засобами військового зв’язку.

У зв’язку з складною ситуацією заняття зі студентами буде проходити в он лайн режимі по суботах з 9.00 по 14.00 годину. Заняття з вогневої підготовки є обов’язковим для всіх, хто вивчає військову справу. Студенти вивчають сучасну стрілецьку зброю, виконують вправистрільб. Заняття проводяться у спеціалізованих класах, на сучасному інтерактивному навчально-тренувальному комплексі та на військовому стрільбищі. Для якісного засвоєння матеріалу передбачено 3х тижневий збір студентів з прибуттям до Академії.

 

Завершальним етапом підготовки студентів військової кафедри виступає польовий збір. Протягом місяця студенти в польових умовах мають змогу поглибити теоретичні знання, здобути практичні навички з військових та спеціальних дисциплін. Більшість занять проходять на військовому стрільбищі, де студенти виконують різноманітні нормативи з вогневої підготовки, ведуть практичну стрільбу з усіх видів зброї, що знаходиться на озброєнні у Національної гвардії України (АК-74, ПМ, КПВТ, АГС-17, ГП-25). На тактичному полі проводяться практичні заняття з військової топографії та загальновійськової тактики.

 

Окремим блоком програми є вивчення практичних дій військовослужбовців під час охорони громадського порядку в населених пунктах, охорони особливо важливих об’єктів та спеціальних вантажів.

 

Підсумком проходження навчальної програми військової кафедри є підсумкова атестація. У разі успішної здачі іспиту студенти складають військову присягу на вірність Українському народові. Міністром оборони України присвоюється первинне військове звання молодшого лейтенанту запасу.

Надалі випускник Академії може зробити кар’єру у будь-якій силовій структурі України: Національній гвардії України, МВС, СБУ, прокуратурі або у Збройних Силах.

 

ЯК ВСТУПИТИ НА ВІЙСЬКОВУ КАФЕДРУ ТА СКІЛЬКИ КОШТУЄ НАВЧАННЯ:

Подайте заяву на вступ та отримайте направлення на проходження військо-лікарської комісії у районних територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП) за місцем проживання або реєстрації. Реєстрація повинна бути відображена штампом РТЦК та СП у приписному свідоцтві. Чоловікам при подачі заяви на вступ при собі мати оригінал приписного посвідчення, жінкам паспорт та з’ясувати назву територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання або реєстрації (у жінок повинна бути довідка ВПО).

З 20 березня 2024 року громадяни України можуть звертатися з пн-пт: за телефоном            +38-066-598-74-18 з 09.00 до 17.00 або на електрону адресу nanguvk@gmail.com.  для отримання такого направлення. Після проходження ВЛК (на руки отримаєте довідку №4) де визначена придатність до військової служби.

Вишліть до Національної академії Національної гвардії України оригінали та копії наступних документів:

Усі ксерокопії документів високої якості виготовляються в форматі А-4 (книжкова орієнтація паперу).

1. Довідка військо-лікарської комісії (додаток ф.4), яку ви отримаєте в РТЦК та СП після проходження ВЛК;

2. Ксерокопія приписного свідоцтва або військового квитка – 1 примірник;

3. Ксерокопія та оригінал біометричної ID-картки або паперового паспорту.

4. Ксерокопія та оригінал довідки про встановлення групи крові та резус-фактору студента від лабораторії з зазначенням місця її знаходження, прізвищем особи, яка зробила аналіз та печаткою медичної установи;

5. Ксерокопія ідентифікаційного коду – 2 примірника;

6. Оригінал характеристики з місця навчання (завірена мастичною печаткою) – 1 примірник;

7. Ксерокопія свідоцтва про народження – 1 примірник;

8. Ксерокопії документів про освіту:

- атестат про середню освіту, додаток до нього, або свідоцтво про повну середню освіту додаток до нього - в 1 примірнику,

- диплом, додаток молодшого спеціаліста (технікум, коледж) в 1 примірнику,

- диплом, додаток бакалавра у разі продовження навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр в 1 примірнику.

9. Фото 3х4 – 4 шт.,

10. Конверти з маркою по Україні – 2 шт.,

11. Папка з зав’язками – 2 шт.

Будь ласа, зверніть увагу - документи виконані в режимі фотокопії прийматися не будуть!

Початок прийому вище перелічених документів  з 8 квітня 2024 року.

Подати документи на навчання мають право громадяни України, які:

– закінчують навчання на 2 курсі, є студентами 3, 4 курсів бакалаврату будь-якого вищого навчального закладу до 40 років;

– навчаються у магістратурі будь-якого вищого навчального закладу;

– вже мають базову вищу освіту.

Вартість повного курсу навчання складає 25 000 грн. Ціна не може змінюватись під час всього періоду навчання. Можлива посеместрова оплата!

Будемо раді бачити вас у нашому навчальному закладі!