Як солдати Академії вчилися керувати легковими автомобілями та вантажівками
![](/uploads/2020/09/vX8bFGXwEX.jpg)
Особовий склад взводу підготовки водіїв Національної академії Національної гвардії України закріпив на практиці навички водіння.
Практичні заняття 15 солдат батальйону забезпечення навчального процесу проходили в польових умовах та на тренажерах в Академії. З них 6 військовослужбовців опановують категорію водіння «B» - керування легковим автомобілем і 9 військовослужбовців проходять навчання для отримання двох категорій - «B» та «C» - водіння вантажівок. Практика розрахована на 110 кілометрів шляху на одну людину.
«Нашим первинним завданням є рух з місця, а потім вже включення вищої передачі, переключання із вищої на нижчу передачу та навпаки. І, звісно ж, водій повинен вміти входити у повороти та ретельно оцінювати місцевість для подальшого руху. Кожен водій, не тільки військовий, повинен розуміти, що саме від набутих навичок на тренуваннях залежать людські життя на справжніх дорогах», - розповів молодший сержант Олександр Ігнатенко, який проходив навчання на автомобілі МАЗ 5316.
Під час водіння поряд із кожним учнем знаходився інструктор. Його основне завдання – контролювати дії тих, хто навчається та допомогти в разі виникнення проблемних питань.
Навички водіння весь час відпрацьовуються на практиці. В Академії проводять постійну роботу щодо вдосконалення та оновлення бази автодрому. Гвардійці повинні вміти не просто керувати авто, але й реагувати на ситуацію, тобто оцінювати в, процесі водіння, те, що трапляється всередині і зовні.
«Ми будуємо заняття таким чином, аби максимально наблизити умови до реальних. Водіння проходять у лісі по бездоріжжю та по трасі. На шляху водій зустрічає низку перешкод. Таким чином, під час практичного виконання вправ, військовий має пригадати теоретичну частину навчання та продемонструвати набуті навички з поведінки на дорозі, наприклад, таких як обгін, тримання дистанції, швидкість руху та тримання авто у транспортному потоці», - зазначив командир навчального взводу з підготовки водіїв автомобільної роти капітан Олександр Шрамко.
Проведення практичних занять із водіння дозволило підвищити професійні навички військовослужбовців Національної академії Національної гвардії України.
Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ
![](/uploads/2020/09/zplodIt0uY.jpg)
![](/uploads/2020/09/v0eyP1rMCJ.jpg)
![](/uploads/2020/09/NI9cQuyagS.jpg)
![](/uploads/2020/09/y9bimnfZgF.jpg)
![](/uploads/2020/09/N5V3nqb18W.jpg)
![](/uploads/2020/09/JPv2mKufJ6.jpg)
![](/uploads/2020/09/k3nDBcZseF.jpg)
![](/uploads/2020/09/LuxQu-Um9m.jpg)
![](/uploads/2020/09/XLVTYqoRse.jpg)
![](/uploads/2020/09/kL9ulQ3xeR.jpg)