Як солдати Академії вчилися керувати легковими автомобілями та вантажівками
Особовий склад взводу підготовки водіїв Національної академії Національної гвардії України закріпив на практиці навички водіння.
Практичні заняття 15 солдат батальйону забезпечення навчального процесу проходили в польових умовах та на тренажерах в Академії. З них 6 військовослужбовців опановують категорію водіння «B» - керування легковим автомобілем і 9 військовослужбовців проходять навчання для отримання двох категорій - «B» та «C» - водіння вантажівок. Практика розрахована на 110 кілометрів шляху на одну людину.
«Нашим первинним завданням є рух з місця, а потім вже включення вищої передачі, переключання із вищої на нижчу передачу та навпаки. І, звісно ж, водій повинен вміти входити у повороти та ретельно оцінювати місцевість для подальшого руху. Кожен водій, не тільки військовий, повинен розуміти, що саме від набутих навичок на тренуваннях залежать людські життя на справжніх дорогах», - розповів молодший сержант Олександр Ігнатенко, який проходив навчання на автомобілі МАЗ 5316.
Під час водіння поряд із кожним учнем знаходився інструктор. Його основне завдання – контролювати дії тих, хто навчається та допомогти в разі виникнення проблемних питань.
Навички водіння весь час відпрацьовуються на практиці. В Академії проводять постійну роботу щодо вдосконалення та оновлення бази автодрому. Гвардійці повинні вміти не просто керувати авто, але й реагувати на ситуацію, тобто оцінювати в, процесі водіння, те, що трапляється всередині і зовні.
«Ми будуємо заняття таким чином, аби максимально наблизити умови до реальних. Водіння проходять у лісі по бездоріжжю та по трасі. На шляху водій зустрічає низку перешкод. Таким чином, під час практичного виконання вправ, військовий має пригадати теоретичну частину навчання та продемонструвати набуті навички з поведінки на дорозі, наприклад, таких як обгін, тримання дистанції, швидкість руху та тримання авто у транспортному потоці», - зазначив командир навчального взводу з підготовки водіїв автомобільної роти капітан Олександр Шрамко.
Проведення практичних занять із водіння дозволило підвищити професійні навички військовослужбовців Національної академії Національної гвардії України.
Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ