Гвардійці Академії вшанували творчість Великого Кобзаря

05.03.2018 15:44

Напередодні 204 - ої річниці від Дня народження славетного українця Тараса Григоровича Шевченка, в Національній академії Національної гвардії України розпочався цикл урочистих святкових заходів, приурочених цій знаменній даті.

Звісно, неможливо уявити такий заxід без звучання віршів видатного Кобзаря. Нещодавно в центрі культури Академії курсанти гуманітарного, інженерно-технічного факультетів та солдати строкової служби батальйону забезпечення навчального процесу натхненно та щиро декламували вірші Шевченка. Військовослужбовці здебільшого обрали патріотичні твори, хоча було чимало й ліричних віршів. Курсанти майстерно відтворили вірші видатного поета України, надавши змогу глядачам поринути у яскравий, трагічний і водночас героїчний світ Шевченкового слова. А насамкінець, пролунав вірш-послання «Заповіт», увіковічнивши таким чином роль геніального поета в розвитку нашої нації, зокрема її літератури.

Крім того, до заходу приєдналися вихованці Харківської школи мистецтв № 3. Чуттєво та гармонійно хлопці та дівчата виконували інструментальні мелодії українських народних пісень.  Учні грали на скрипці, віолончелі, гітарі та флейті.

«З сьогоднішнього дня в Академії будуть проводитися тематичні дні великого поета. Адже, крім здобуття знань, курсанти прагнуть бути культурно розвиненими, і ми як можемо, розширюємо їхній світогляд. Ці заходи допоможуть молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови й нашої державності», - розповідає начальник центру культури Академії капітан Михайло Прядка.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації і комунікації НА НГУ