Табірний збір – школа гарту для майбутніх курсантів Академії Нацгвардії
Майбутні курсанти-першокурсники Національної академії Національної гвардії України, які успішно склали вступні іспити, нині проходять первинну військову підготовку, під час якої вчорашні школярі перетворюються в справжніх майбутніх офіцерів: сміливих, сильних, витривалих, надійних. Навчальний центр має все необхідне для підготовки молодого поповнення: майстерно обладнана спортивна площадка, затишні казарми, навчальні класи, їдальня, ліс і річка. Але найголовніше - там зібрався колектив справжніх наставників, командирів, готових передати юнакам власний досвід.
Цьогоріч у військовому виші гартують свою міць майже 200 випускників загальноосвітніх навчальних закладів України, серед яких 20 дівчат та ще дві сотні військовослужбовців за контрактом.
Цей час є своєрідним іспитом для новоспечених курсантів, оскільки протягом місяця вони практично не мають вільного часу: вчаться жити за встановленим розпорядком дня, дотримуються чистоти та порядку у підрозділі, вивчають обов’язки чергового та днювального добового наряду, вивчають військові дисципліни.
Пріоритетний напрямок курсу молодого бійця – фізична підготовка. Для хлопців тренування на турніках і бруси, багатокілометрові кроси стають звичною справою. Дівчата нарівні з хлопцями наполегливо займаються на спортивному містечку, їх не лякають ніякі фізичні навантаження. Разом з тим, стройова й спеціальна підготовка не уступає по значимості для початківців. Командири навчальних рот говорять, що з кожним днем незвичний режим, дисципліна й життя за Статутом стають невід’ємною частиною людини, яка одягла погони. Командири з впевненістю констатують, що вже за два тижні в навчальному центрі сформувався колектив, хлопці й дівчата здружилися, є взаєморозуміння, відповідальність перед поставленими завданнями, повага один до одного.
«Курс молодого бійця - школа курсантського гарту та витримки, а значить необхідної своєрідної перевірки для першокурсників. Це, по суті, перевірка новачків на витривалість, зміцнення дружних та товариських стосунків», - зазначив заступник начальника Національної академії по роботі з особовим складом полковник Микола Товма.
Поміж хлопців-курсантів загартовуються і дівчата, які мріють бути офіцером Нацгвардії. За словами сержанта Лілії Рибарчук, пристосовуватися до військового режиму їм під силу. Вона підкреслила, що курсантки іноді набагато витриваліші за юнаків, не бояться труднощів і не відмовляються від виконання завдань будь-якої складності.
«Спочатку нам було трохи складно і незвично адаптуватися до нових змін і життя у напружених польових умовах. Але ми до них звикли, навчились цінувати кожну хвилину, раціонально розпоряджатися своїм часом, – ділиться курсант Аліна Панфілова. – Тут немає поняття один. Ми тут єдине ціле. Робимо помилки разом і разом їх виправляємо. В цьому величезна заслуга наших офіцерів та сержантів, які допомагають нам на відмінно опановувати програму первинної військової підготовки. Завдяки їм, ми стаємо іншими людьми, з чітко сформованою особистістю та характером справжнього гвардійця», – говорить вона.
Ці думки розділяють всі першокурсники, з величезним бажанням і завзяттям вчаться новій справі. А значить, поставлені перед ними завдання будуть успішно виконані.
«Саме тут курсанти засвоюють перші „ази” обраної професії, пізнаючи всі складності, усвідомлюючи, з якою метою кожний вступив до навчального закладу. Щодня гвардійці почувають себе впевненіше, звикають до фізичних та психологічних навантажень. Безумовно, після таких випробувань першокурсники стануть дисциплінованими та відповідальними», - стверджує начальник табірного збору полковник Владислав Єманов.
Сподіваємося, всі майбутні курсанти Академії успішно пройдуть перші випробування під час первинної підготовки і в їхній пам’яті назавжди залишиться згадка про перші кроки в однострої гвардійця.
Відділ міжнародних зв'язків, інформації і комунікації НА НГУ