новини

Рівні права і можливості жінок і чоловіків у військових формуваннях: Верховна Рада ухвалила зміни до законів України

07.09.2018 07:49
[wpeslider id=47560]
6 вересня, Верховна Рада України схвалила в другому читанні та в цілому з техніко-юридичними правками проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби. Зміни торкнуться всіх військових формувань, і Національної гвардії, зокрема. Закон становлює рівні можливості при укладені контракту про проходження військової служби, скасовується обмеження щодо зарахування жінок-військовослужбовців до запасу, встановлюються однакові засади визначання у наряд і проходження військових зборів, направлення у відрядження, притягнення до відповідальності за порушення військової дисципліни чоловіками і жінками. Згідно з пояснювальною запискою, законопроект №6109 покликаний сприяти утвердженню гендерної рівності у ЗСУ та інших військових формуваннях, а також протидіяти дискримінації за ознакою статі у сфері безпеки і оборони. Учора уряд ухвалив розпорядження «Про затвердження Національного плану дій з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок на період до 2021 року». Розпорядження розроблено на виконання заключних зауважень 66 сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, ратифікованої Україною 12 березня 1981 року.
«Україна вперше ухвалює такий документ. Це свідчить про те, що в нинішньому Уряді є усвідомлення проблеми і воля її вирішувати. Цим розпорядженням ми посилюємо інституційні механізми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, а також удосконалюємо механізм забезпечення прав жінок і дівчат з вразливих груп, включаючи внутрішньо переміщених осіб, представниць національних меншин, осіб з інвалідністю та літніх жінок», – зазначила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Також планується проведення інформаційної кампанії з підвищення правової обізнаності з питань прав жінок і буде вдосконалена статистична звітність у сфері захисту прав жінок. Також на вчорашньому засіданні КМУ схвалив розпорядження, яке актуалізує завдання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Загалом документ актуалізований до 2020 року. Розпорядження уточнює та визначає нових виконавців Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», зокрема, до роботи долучається Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб і органи місцевого самоврядування.
«Рішення сприятиме активізації участі жінок у запобіганні та врегулюванні конфліктів, підтримці та сприянні зміцненню миру й безпеки. Важливо, що це також допоможе удосконалити систему захисту та реабілітації постраждалих від гендерно-зумовленого насильства», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Прес-служба НГУ за матеріалами з урядового порталу