В Академії Нацгвардії стартував курс НАТО з ґендерних питань
В Національній академії Національної гвардії України розпочався модуль з питань ґендерної рівності. Це вже третій модуль, який є частиною інтенсивного курсу, що проводиться за сприяння Програми Професійної підготовки Україна-НАТО.
Відкрив захід начальник управління міжнародного співробітництва Головного управління НГУ полковник Володимир Грабчак: «Цей інтенсивний курс є пілотним, а наступний наш крок - це впровадження постійно діючих курсів на базі Академії для особового складу Національної гвардії України. Я впевнений, модуль, який для вас проведуть фахівці з питань ґендерної рівності буде цікавим, адже це питання є вкрай актуальним зараз на світовому рівні», - зазначив він.
Навчальний модуль розрахований на три дні. Проходить навчання група, що складається з 55 курсантів Академії. Вони вже пройшли навчання на попередніх модулях, які входять до складу курсу.
«Від імені командування Академії я хочу висловити слова вдячності представникам НАТО та лекторам курсу за важливі знання, які отримують від вас майбутні офіцери Національної гвардії України. Використання міжнародного досвіду в навчальному процесі є вкрай важливим для підготовки сучасного офіцера в умовах сьогодення. Ви значно допомагаєте нам сформувати професійних та широкорозвинених фахівців для гвардії і ми дуже цінуємо цю співпрацю», - звернувся до присутніх начальник науково-дослідного центру Академії полковник Ігор Приходько.
Модуль включає тематичні презентації, дискусії та майстер-класи щодо інтегрування ґендерної складової в систему вищої освіти.
«За останні сто років найважливіші ключові трансформації та зміни у сфері ґендеру відбулись саме цього року. Але пам'ятайте, саме ви - майбутнє покоління і лідери, які будуть імплементувати ці зміни в Національній гвардії України. Бажаю вам успіху», - зазначив керівник Програми Професійної підготовки Україна-НАТО Ове Уруп-Медсен.
Протягом дня, спеціалісти з ґендерних питань розглянули поняття ґендерної рівності, ґендерного балансу в Україні та інтегрування принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у реформи в Україні. Кожен виступ підтримувався активним обговоренням.
«Я, як представниця Національного демократичного інституту міжнародних відносин, який проводить зміни в розбудові нашої країни, вважаю, що вам поталанило долучитися до тих знань, які не були відкриті для ваших попередників. Ваша основна задача - використовувати ці знання згідно того критичного мислення, яке формуються у вашому світогляді. Я бажаю, щоб переосмислення тих цінностей, які впроваджуються в розбудову української держави, стали для вас новим поштовхом для реалізації своєї особистості та для ваших індивідуальних якостей», - у своєму виступі акцентувала увагу радник з ґендерних питань очільника Харківської обласної державної адміністрації Юлія Сєдая.
Вже з першого дня учасники модулю розпочали активно працювати в групах над практичними завданнями під керівництвом фахівців.
Відділ міжнародних зв’язків, інформації і комунікації НА НГУ