новини

Як Академія співпрацює з офісом зв’язку НАТО та чому це важливо

03.04.2019 17:30

До Дня створення НАТО ми вирішили розповісти про історію співпраці Національної академії Національної гвардії України з представниками НАТО. Національна гвардія України – силова структура, яка максимально зацікавлена в проведенні реформ та впровадженні стандартів НАТО в процес підготовки професійних військових. НГУ, як складова сектору безпеки та оборони, бере участь у програмах та ініціативах з боку НАТО. Міжнародні експерти відзначають відкритість та спільний рух до реформування Нацгвардії та її підрозділів.

Головна мета програм, які пропонують міжнародні фахівці Альянсу – надати українським силовикам інформаційну базу та практичні навички для їх реалізації при виконанні своїх функціональних обов’язків.

В рамках Індивідуальної Програми партнерства НАТО, військовослужбовці НГУ щороку проходять навчання та підвищення кваліфікації за кордоном в навчальних закладах та спеціалізованих центрах держав-членів та партнерів НАТО.

«Програми НАТО працюють в Україні вже більше 10 років.  Вони являються потужною підтримкою для професійного розвитку  персоналу в секторі безпеки та оборони. З початком агресії Росії проти України, підтримка НАТО Україні вийшла на новий активний рівень», – зазначив директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Александер Вінніков.

З 2017 року Національна академія Національної гвардії є головною платформою для реалізації проектів НАТО в Східному регіоні України. Таке рішення прийняв Александер Вінніков під час свого візиту до Академії НГУ: «Ми започатковуємо комплекс курсів НАТО на базі Академії Національної гвардії України. Саме цей навчальний заклад чудово підходить для проведення наших навчань, адже це один із провідних військових навчальних закладів України. І саме Академія стане осередком підготовки за стандартами НАТО у Східному регіоні України», – зазначив директор Офісу зв’язку НАТО в Україні.

Наразі Академія плідно співпрацює з Офісом зв’язку НАТО в Україні та на постійній основі бере участь у функціонуванні двох програм – Програма з розбудови доброчесності та Програма професійного розвитку.

У 2018 році кількість курсів НАТО, які проводились в Академії, збільшилась вдвічі. Нині на базі навчального закладу регулярно проводяться семінари, курси та тренінги за участю міжнародних фахівців. До участі в цих заходах злучаються не тільки гвардійці, а й представники інших силових структур Сходу України. За сприяння Програми Україна-НАТО з професійного розвитку, запроваджено цілу платформу курсів НАТО, які проводяться на постійній основі. Вони охоплюють питання публічних виступів, стратегічних комунікацій, кризового управління, лідерства та ґендерної рівності. За минулі роки Програма з професійного розвитку здійснила підготовку близько п’ятиста військовослужбовців Нацгвардії та інших силових структур. В Академії Нацгвардії досить стрімко впроваджують досвід Північноатлантичного Альянсу в навчальний процес  підготовки майбутніх офіцерів.

Менеджер Програми з професійного розвитку Ове-Уруп Мадсен розповів про співпрацю із Нацгвардією та її навчальним закладом: «Національна гвардія протягом тривалого часу співпрацює з нашою Програмою. Академія – це перше місце, де ми випробували таку програму з Професійного розвитку в Україні. Ми проводимо тренування, які направлені на розширення спроможностей майбутніх офіцерів Нацгвардії. Визначальними факторами продуктивної співпраці є чітко налаштоване командування Національної гвардії України і правильний підбір офіцерів на ключові позиції, які пов’язані з формуванням і впровадженням цілей розвитку».

Програма НАТО з розбудови доброчесності підготувала близько шестиста правоохоронців України. Керівництво програми започаткувало у навчальному закладі Нацгвардії проведення спеціальних курсів з розбудови доброчесності, прозорості та зниження корупційних ризиків за сприянням  центру операцій з підтримання миру Боснії і Герцеговини із залученням міжнародних експертів.

«Наша програма націлена на надання підтримки силовим структурам, щоб в подальшому провести значні реформи. Вона надає практичні інструменти, індивідуальні та стратегічні поради, спрямовані на зміцнення доброчесності, прозорості та відповідальності. Ми регулярно проводимо брифінги з керівництвом Академії для обговорення питання щодо впровадження нових дисциплін з розбудови доброчесності, прозорості та зниження корупційних ризиків до навчальної програми Академії», - зазначив менеджер програми НАТО з розбудови доброчесності пан Крістофер Штаудт.

Так, як Академія Національної гвардії вийшла на новий рівень, стосовно міжнародної співпраці в навчальному закладі створено відділ євроатлантичної інтеграції. Новостворений відділ стане двигуном процесу реформування та розвитку Академії та структурним підрозділом, який активно займатиметься збором та впровадженням в навчальні програми Академії практичної інформації та методів освіти, що відповідають євроатлантичним стандартам.

«Враховуючи ситуацію, в якій сьогодні опинилась Україна, впровадження міжнародного досвіду в навчальний процес – є одним з наших пріоритетних завдань. Заняття, які проводять міжнародні експерти в Академії, дозволяють нашим курсантам та офіцерам значно розширити кругозір підготовки. Ми активно співпрацюємо з 2015 року і з кожним роком кількість курсів зростає і все це є важливим показником зацікавленості у проведенні реформ та підвищення якості підготовки сучасних офіцерів. Я вдячний нашим колегам з Альянсу за таку активну та плодотворну співпрацю і вітаю з річницею створення НАТО», – зазначив начальник Національної академії Національної гвардії України генерал-лейтенант Сергій Соколовський.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації і комунікації НА НГУ