новини

«Це змагання, які допомагають переосмислити життєві цінності» - нацгвардієць Сергій Наумов про Ігри Нескорених (відео)

23.01.2020 12:35

Ветеран АТО, підполковник запасу Національної гвардії України Сергій Наумов, братиме участь у міжнародних змаганнях «Ігри Нескорених» в якості члена національної збірної. Хоча змагання проходитимуть в Нідерландах тільки в травні, для отримання позитивного результату Сергій тренується чи не кожного дня. На одному з таких тренувань, яке проходило в тренажерному залі Національної академії Національної гвардії України ми й поспілкувалися з амбітним спортсменом.

Все починалося з любові до спорту та нетерпимості до війни

Займатися серйозно спортом Сергій почав ще будучи курсантом Академії. Під час навчання неодноразово брав участь у складі збірної навчального закладу у змаганнях із самбо, дзюдо, рукопашного бою, згодом став кандидатом у майстри спорту. Після завершення навчання із відзнакою був розподілений до батальйону забезпечення навчального процесу Академії, надалі обіймав посади і в підрозділах, і в управлінні вишу. В квітні 2014 року Сергій був відряджений до зони АТО. Офіцер виконував військовий обов’язок на блокпостах спочатку поблизу міста Ізюм, потім у Слов’янську, а далі і на блокпостах Луганської області. Назавжди в пам’яті для військового залишиться 27 вересня 2014 року. Осколкове ураження правої ділянки лобної частини та лівої гомілки він отримав під час обстрілу поблизу Попаснянського району Луганської області між 29 та 31 блокпостами.

«Переїжджаючи до іншого блокпосту ми опинилися на відкритій ділянці траси і були з обох боків обстріляні противником із відстані приблизно 50 метрів, - із сумом згадує Сергій Наумов. - Звісно, ми давали відсіч, але за такої відстані були повністю в їхньому розпорядженні – це відчуття безпомічності є найбільш неприємним. На щастя всі залишилися живими, з військових тільки я отримав поранення».

Спочатку лікування офіцер проходив у Ізюмській районній лікарні, потім був переведений до військового шпиталю при МВС України. За його словами, всі осколки, які були в гомілці дістали. Залишилися два в м’яких тканинах лобної частини, вони не заважають, але інколи на зміну погоди, відчувається біль. Реабілітацію військовий проходив протягом півроку. Наголошує, що саме робота, заняття спортом та піклування про сина найкраще вплинули на життєву адаптацію.

«Фізичне відновлення відбулося швидко, а от морально перелаштуватися вдалося трохи важче. Був період, - говорить чоловік. - коли здригався навіть від каменя, який відскочив від машини, але час - найкращий лікар».

Срібло на національному відборі «Ігри Нескорених» – стимул до отримання переможного золота

Вперше Сергій Наумов зацікавився «Іграми Нескорених», коли в Академію надійшла відповідна телеграма. Дізнавшись про можливість взяти участь у національному відборі, він відразу погодився. Серед перерахованих номінацій, ближче всього для нього була легка атлетика (біг на 400 м) та пауерліфтинг (жим штанги лежачи). Протягом двох місяців він тренувався за, так званою, кросфітовою системою: біг 5-10 км, заняття на перекладині та брусах.

«Після подачі заявки на відкриті спортивні тестування та проходження лікарської комісії, яка засвідчила наявність травми, я успішно пройшов тестування в Києві та перейшов до третього етапу змагань, а саме Національних Ігор Нескорених, які відбулися 12 травня 2018 року, - згадує підполковник запасу. - Хоча тоді я став срібним призером, але братерський дух, підтримка, яка там існує надавали можливість почувати себе щасливим та стимулювали не зупинятися на досягнутому».

«Ігри Нескорених-2020». Увійти до складу національної збірної – реальність, яка потребує максимум самовіддачі

Цьогорічні змагання відбудуться з 9 по 16 травня в Нідерландах. Відомо, що в них візьмуть участь півтисячі спортсменів з 19 країн, серед яких 20 українських ветеранів. Як бачимо конкуренція досить висока, але на національному відборі ситуація також була хвилюючою, адже 20 осіб були відібрані з 370 військових. Сергій Наумов змагатиметься за двома напрямками – веслування на тренажерах та пауерліфтинг (жим лежачи). Для того, щоб показати високі результати Сергій дуже багато працює. Скажімо, тренування проходять 4 рази на тиждень, при чому, від 3 до 6 годин. До речі, тренує Сергія заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу Олександр Чернишов.

«Я дуже сподіваюсь, що на «Іграх Нескорених» Сергій буде призером в двох номінаціях - веслування на тренажерах та пауерліфтинг (жим лежачи), - прокоментував Олександр Чернишов. - Результат росте, його організм реагує на тренування дуже позитивно, травм немає, ми не зупиняємося та йдемо вперед з вірою в перемогу».

Важливими «Ігри Нескорених» для учасників є насамперед тому, що для більшості з них – це можливість проявити свої сили, поспілкуватися з побратимами та вийти за рамки повсякденності та замкнутості.

«Коли спілкуєшся з хлопцями в яких взагалі немає кінцівок, але вони не падають духом, а радіють життю, ще й тебе заряджають, намагаєшся по-іншому дивитися на життя. Ти бачиш як люди з дуже тяжкими пораненнями прагнуть до чогось і, що найголовніше, завдяки силі волі досягають поставлених цілей, - зізнається гвардієць. – Ти розумієш, треба цінувати все, що є в твоєму житті та прагнути до ще більших досягнень у спорті, приділяти час родині, саморозвитку. Дивлячись на людей, які пережили подібні трагедії, переосмислюєш життєві цінності».

Після завершення змагань, наступний крок до якого прямує Сергій Наумов - отримати майстра спорту з пауерліфтингу. Він вдячний за підтримку своїм рідним та керівництву Академії, адже 17 років його служби були гідно оцінені. Він дещо збентежений майбутнім, але попри все налаштований на перемогу.

«Потрібно багато терпіння, але якщо ти отримуєш результат, розумієш, що шлях пройшов недаремно, - наголосив Сергій Наумов. - Якщо поставив ціль, то не потрібно спинятися, а треба йти далі. Головне - треба довести самому собі, що ти можеш займатися цією справою та отримувати від неї максимум задоволення. Тому, вперед до перемог!».

 

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ