Гвардійці Академії ознайомилися із застосуванням спеціальних засобів

16.12.2020 16:56

Актуальну інформацію щодо застосування спеціальних засобів сльозогінної дії, дізналися курсанти-зв’язківці другого року навчання командно-штабного факультету Академії Нацгвардії у рамках бінарного заняття.

Важливість заняття полягає у тому, що під час служби з охорони громадського порядку, військовослужбовці Національної гвардії України оснащуються спеціальними засобами сльозогінної дії, а у деяких випадках, виникає необхідність їх застосування.

«За допомогою таких засобів можливо оперативно та з найменшими втратами локалізувати протиправні дії порушників громадського порядку, - зазначив підполковник Євген Ковалевський. – Особисто я, під час проведення заняття, більше акцентував увагу на теоретичних моментах, які необхідно знати під час використання імітаційних засобів та спеціальних засобів сльозогінної дії. Запрошений на заняття підполковник Денис Леванда, звернув увагу курсантів на практику застосування таких засобів. Для майбутніх офіцерів дуже важливо, що кадровий військовослужбовець Національної гвардії поділився із ними своїм досвідом».

Для кращого засвоєння матеріалу, на ознайомлення курсантам, були представлені балончики сльозогінної дії «Кобра», «Терен» та «Черемшина». Також гвардійці мали можливість розглянути освітлювальні та сигнальні патрони, які використовуються під час проведення різноманітних практичних занять та навчань для імітації пожежі або іншої ситуації, коли необхідно швидко сигналізувати особовий склад про небезпеку.

«Моє головне завдання полягало у донесенні курсантам Академії інформації щодо способів використання імітаційних засобів та спеціальних засобів сльозогінної дії, які застосовуються у підрозділах Національної гвардії України, - розповів підполковник Денис Леванда. – Досить важливо, під час користування вище перерахованими засобами, дотримуватися певних заходів безпеки. Крім того, я поділився із гвардійцями реальними випадками застосування імітаційних засобів та спеціальних засобів сльозогінної дії, які траплялися під час моєї служби».

Довідково:

Дисципліна: «Бойове забезпечення».

Тема: Спеціальні засоби сльозогінної дії.

Навчальні питання: Імітаційні засоби та способи їх використання. Спеціальні засоби сльозогінної дії. Заходи безпеки при користуванні спеціальними засобами сльозогінної дії.

Керівник заняття: Старший викладач кафедри тактики підполковник Євген Ковалевський.

Бінарне заняття проведено спільно: з начальником служби радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки однієї із військових частин Харкова підполковником Денисом Левандою.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікацій НА НГУ