новини

Гвардійці Академії вчились надавати домедичну допомогу в екстремальних ситуаціях

10.02.2022 15:39

Зупинка масивних кровотеч із кінцівок, тампонада рани, накладання пов’язок, визначення рівня свідомості пораненого та ознак його життя, специфіка здійснення реанімаційних дій в умовах укриття. Всі перераховані дії, курсанти третього року навчання гуманітарного факультету, відпрацювали під час заняття із психології екстремальної діяльності та тактичної медицини.

Заняття провів інструктор з тактичної медицини кафедри психології та педагогіки гуманітарного факультету молодший сержант Юрій Токаренко.

Гвардійці визначали ознаки життя та проводили серцево-легеневу реанімацію. Крім того, вчилися зупиняти масивну кровотечу турнікетами один одному та собі особисто, проводили евакуацію із зони обстрілу та переводили пораненого в стабільне положення.

Під час занять використовувалися різні типи манекенів, накладки, які імітують поранення та травми. Також застосовувалися різні типи аптечок для повного відпрацювання надання домедичної допомоги.

«Кожен військовий повинен вміти надавати домедичну допомогу для порятунку себе або товариша на полі бою. Під час практичних занять курсанти набувають комплексних навичок вчинення маніпуляцій із надання домедичної допомоги. На заняттях гвардійці змагаються між собою у швидкості накладання турнікету, а це не так вже й легко. Щоб отримати відмінну оцінку, треба впоратися не пізніше ніж за 18 секунд», - розповів молодший сержант Юрій Токаренко.

Курсантка Софія Лаврова переконана, що під час надання домедичної допомоги треба мати певний рівень психологічної підготовки.

«На третьому році навчання я розпочала вивчати дисципліну «Психологія екстремальної діяльності та тактична медицина». За короткий проміжок часу навчилася виконувати дії по зонам ураження, проводити огляд пораненого, зупиняти масивні кровотечі, проводити серцево-легеневу реанімацію. Кожен військовослужбовець повинен навчитися працювати в екстремальних умовах. Загалом ці знання дуже корисні для подальшої службової діяльності», - говорить Софія Лаврова.

На наступних заняттях гвардійці будуть вчитися проводити евакуацію травмованих із різних типів транспортних засобів, накладати різноманітні види пов’язок та різні типи іммобілізації, встановлювати різні види повітроводів, надавати допомогу при опіках і переохолодженнях та багато інших маніпуляцій відповідно до протоколів.

Зазначимо, заняття з тактичної медицини проводяться для курсантів всіх факультетів та зі всіма категоріями військовослужбовців Академії Нацгвардії.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ