новини

Харківські музеї та галереї забезпечать цікаві вихідні молодим гвардійцям

09.04.2021 15:23

12 харківських музеїв, виставкових залів, художніх галерей, туристичних центрів та 4 книжкових видавництв сьогодні підписали  Меморандум про співпрацю в галузі культури, мистецтва і туризму з підрозділами Національної гвардії України. 

Гарантом Меморандуму стала Харківська обласна державна адміністрація, саме на її базі і відбулося підписання документу.

Дата також була обрана символічно – 7 років тому нацгвардійці звільнили Харківську обласну державну адміністрацію від збройних проросійських сепаратистів і запобігли створенню чергової самопроголошеної республіки.

«Цей Меморандум передбачає організацію широкої співпраці між сторонами щодо покращення допомоги в організації культурного відпочинку військовослужбовців Національної гвардії України та популяризації культурно-мистецького життя в Харкові і Харківській області», – зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Антона Деньгуба.

Відзначимо, що робота щодо культурного розвитку гвардійців, започаткована у 2014 році в Харкові завдяки волонтерам і творчій інтелігенції, сьогодні виходить на якісно новий рівень. Відтепер хлопці-строковики і курсанти мають можливість кожної суботи та неділі знайомитися з історією, культурою, традиціями і пам'ятними місцями Слобожанщини – краю, в який вони приїхали служити з усіх куточків України.

«Ми пам’ятаємо, як у 2014 році першими на підтримку строковиків НГУ виступили волонтери-екскурсоводи. І кожна така екскурсія потім жваво обговорювалась хлопцями, дозволяла їм пізнати Харків, його особливості та гостинність харків’ян. Легенди про те, як наші строковики проводили вихідні і досі живуть у військових колективах. Після однієї з таких екскурсій бійці розповідали про те, що незнайомі люди пригостили їх ящиком морозива, а іншого разу – керівник кафе пригостив всіх хлопців чашкою запашної кави», – відмітив заступник начальника Східного територіального управління полковник Сергій Ховайло.

Серед тих, хто майже кожної неділі протягом декількох років проводив безкоштовні екскурсії Харковом, організовував виїзди у садибу-музей "Українська хата" в селі Озеряни була Олена Єлагіна. Сьогодні відомого харківського журналіста та екскурсовода нагородили Грамотою Національної гвардії України.

В свою чергу, начальник Національної академії Національної гвардії України генерал-лейтенант Сергій Соколовський зазначив, що допомога харківських музеїв, виставкових залів та туристичних центрів є вкрай важливою і сьогодні, адже, по-перше, вона дозволяє виховувати освічених та всебічно розвинених майбутніх офіцерів, а, по-друге, показує курсантам та хлопцям-строковикам Нацгвардії України, що суспільство вдячне саме їм за захист країни та за те, що молоді гвардійці обрали для себе складний, втім дуже важливий для України життєвий шлях.

«Я вдячний кожному з вас за цю чудову можливість і за ваше бажання таким чином взяти участь у підготовці сучасних офіцерів. Надважливим є і те, що це  відбувається у дуже важкий період для нашої країни і для світу в цілому, але ми об’єднуємо зусилля заради спільної мети і таким чином теж допомагаємо один одному. Підписання такого меморандуму, для мене, як для начальника Академії є вкрай важливою подією та, безумовно, позитивною тенденцію до розвитку», – зауважив генерал-лейтенант Сергій Соколовський.

Тож, попереду на курсантів Національної академії Національної гвардії України та хлопців-строковиків чекають «великі подорожі та цікаві відкриття», адже Харківщина є культурним та мистецьким центром України, має багату історико-культурну і природну спадщину. Саме на Харківщині працює унікальний сільський музей, який називають «Слобожанським Ермітажем». Своя, хоча і маленька, але пустеля – «Кицівська».  «Море» до речі теж своє – величезне Печенізьке водосховище. А ще, найдовший у Східній Україні тролей, три Національних природних парки, джерела мінеральних вод, палацово-паркові комплекси, культові споруди різних конфесій і  навіть така дивина, як тераси, що співають.

В області діє велика кількість музеїв, на чолі з Харківським історичним музеєм імені М.Ф. Сумцова, Харківським художнім музеєм, Національним літературно-меморіальним музеєм Г. С. Сковороди в селі Сковородинівка та Художньо-меморіальним музеєм Рєпіна в Чугуєві, музей видатних харків’ян, музей природи та музей астрономії Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, велика кількість художніх галерей та центрів сучасного мистецтва.

Як вважає директор Харківського організаційно-методичного центру туризму Валентина Холодок, сьогодні харків’яни разом розпочали дуже добру справу – об'єднали зусилля задля організації якісного відпочинку хлопців-строковиків та курсантів Національної гвардії України.

«Це важливі кроки для розбудови нашої держави, укріплення морального духу, підвищення культурного та освітнього рівня нацгвардійців. І саме головне – батьки цих молодих хлопців будуть знати, що харків’яни турбуються про їх синів, поважають їх та всебічно намагаються зробити їх відпочинок цікавим та пізнавальним», - акцентує пані Холодок.

За її словами, вже незабаром гвардійці для ознайомлення з містом відправляться на оглядові  й тематичні екскурсії, зокрема: «Від фортеці до столиці», «Харків козацький», «Харків романтичний», «Золотий вінець Харкова», «Королева доріг – Південна залізнична магістраль», «Харків – місто космічної слави», «В бронзі й камені» та інші.

Присутні під час підписання меморандуму солдат строкової служби третьої бригади оперативного призначення НГУ старший солдат Богдан Суряк та курсантка гуманітарного факультету Національної академії Національної гвардії України Тетяна Кульчій навіть не скривають свого здивування.

«Мені, як майбутньому заступнику по роботі з особовим складом вкрай важливо бути обізнаною у культурних та просвітницьких сферах. Завдяки цьому меморандуму я буду знати усі музеї, галереї та театри і з легкістю радити їх своїм підлеглим, – зазначає курсантка Тетяна Кульчій. – Позитивним фактором є те, що ми отримали книги, більшість з яких є патріотичними та розповідають про бойові дії на сході України з початку 2014 року.  На сьогодні це важливо для молодого покоління, адже кожен повинен знати історію та героїв, які віддали життя за нашу державу».

Як наголошують у Східному оперативно-територіальному об’єднані та академії НГУ, Національна гвардія України прагне зробити все можливе для того, щоб строкова служба та роки навчання були не лише часом оволодіння військовою справою, а й стали для молодих українців періодом культурного, інтелектуального і духовного розвитку. І підтримка творчої інтелігенції Харкова в цьому випадку є актуальною і безцінною!

«У нашій військовій частині сучасна велика бібліотека з різноплановою літературою та актуальними виданнями. І нам дуже приємно, що вона поповниться новими книгами, а саме, українських сучасних видавництв. Я дуже радий, що отримав можливість бути свідком цієї визначної події не лише для нашої військової частини, а й НГУ у цілому», – старший солдат Богдан Суряк.

 

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікацій НА НГУ

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ