новини

Курсанти Академії навчаються надавати допомогу в «умовах бойових дій»

12.11.2024 12:18

Курсанти-випускники Національної академії Національної гвардії України проходять курси з тактичної медицини ТССС CLS. Проводять курси інструктори з «United Help Ukraine».

Курс розрахований на п’ять днів. Минулого тижня перша група курсантів вже завершила підготовку.  

Перший день був повністю присвячений зупинці масивних кровотеч.

«Так як це вважається однією з причин смерті на полі бою, вкрай важливо, щоб ті, хто перебуває поряд з пораненим бійцем, могли надати йому допомогу та зупинити масивну кровотечу до трьох хвилин», - зазначає інструктор з тактичної медицини Михайло Анісімов.

Протягом другого дня курсанти разом з інструкторами розглядали питання забезпечення прохідності дихальних шляхів. Інструктори наголосили, що існують різні причини, внаслідок яких дихальні шляхи людини можуть бути непрохідними. Тож, курсанти вчилися виявляти ці проблеми та їх вирішувати. Також, розглядали проблеми з диханням, які виникають через поранення грудної клітки. Детально вивчали небезпечний для життя стан – напружений пневмоторакс, вчилися робити пошук поранення на грудній клітці та проводити голкову декомпресію.

Третій день був присвячений такому стану, як геморагічний шок.

«Це патологічний стан, який виникає внаслідок масивної крововтрати, який є небезпечним для життя. Поранені, які перебувають у такому стані є критичними. Тому, важливо вчасно їх розпізнати та в першу чергу відправити на евакуацію», - пояснюють інструктори.

Цього дня розглядалися й інші проблеми, пов’язані з кровообігом. Також, курсанти вчилися закривати немасивні кровотечі, фіксувати таз і переоцінювати накладений турнікет.

Четвертий день проходив на полігоні. Протягом дня відпрацьовувалися різні сценарії, під час яких курсанти вчилися застосовувати навички, які вони здобули протягом курсу на практиці. Серед числа курсантів обирали поранених, використовувалися накладні рани та штучна кров. Курсанти в екіпіровці, зі зброєю надавали допомогу пораненим в умовах максимально наближених до бойових.

Фінальний день курсу – складання іспиту. Усі курсанти, які успішно здали іспит отримали сертифікат бійця-рятувальника.

«З кожним заняттям ми відмічали у курсантів позитивну динаміку. Нашим завданням було впорядкувати їхні знання, дещо повторити, навчити новому та усе практично відпрацювати. У кінці кожного заняття ми проводили дебрифінг, в якому відпрацьовували помилки, які виникали», - підсумував інструктор Михайло Анісімов.

*Курс СLS (combat lifesavers, боєць-рятувальник). Курс другого рівня, заснований на рекомендаціях комітету ТССС.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ