Курсанти Академії взяли участь у першому етапі міжнародного мовного конкурсу

13.11.2020 17:09

В Україні стартував Міжнародний конкурс із української мови імені Петра Яцика. Перший етап конкурсу традиційно проходить на рівні вищого навчального закладу. В Академії Нацгвардії участь у конкурсі взяли більше 30 курсантів командно-штабного та гуманітарного факультету.

Цього року було прийнято рішення одночасно провести й І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Такі зміни відбулися внаслідок введення карантинних обмежень. Курсанти отримали завдання із двох конкурсів, а на їх виконання відводилося 2 години.

Конкурс із української мови імені Петра Яцика спрямований визначити кращих знавців мовних норм, граматики та лексики. Головна спрямованість мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка – обрати кращих курсантів-знавців творчості великого Кобзаря. Учасники, окрім запропонованих завдань, пишуть художній твір, який стосується творчості Тараса Шевченка.

Професор кафедри філології, перекладу та стратегічних комунікацій Поліна Ткач вважає участь гвардійців у конкурсах позитивним фактором, який сприяє підвищенню знань із української мови та літератури, активізації розумового потенціалу та амбіційності.

«Досить часто курсанти під час занять соромляться себе проявляти, а участь у конкурсах надає можливість розкрити їх особистість, адже у військовому вузі їх діяльність спрямована переважно на військову специфіку, - зазначила Поліна Ткач. - Мовно-літературні конкурси також розкривають творчий потенціал курсантів, вони знайомляться з представниками інших навчальних закладів, а відтак розширюють свій світогляд. Більше того, гвардійці мають можливість відчути себе кращими, недаремно на конкурсах говорять, що незалежно, яке ти місце посів, ти вже переможець».

Після детального розгляду робіт, буде відібрано трьох кращих курсантів, які візьмуть участь у ІІ обласному етапі мовного конкурсу імені Петра Яцика. Троє найбільш успішних гвардійців представлятимуть Академію Нацгвардії на мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка. Планується, що конкурси відбудуться у грудні 2020 року.

Бажаємо курсантам успіхів та віри у власні сили!

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікацій НА НГУ