Курсанти проходять інтенсивну підготовку на мультимедійних тренажерах
З курсантами четвертого року навчання факультету логістики пройшло заняття на мультимедійних тренажерах Browning M2 та FIM-92 Stinger. Завдяки сучасному комп’ютерному обладнанню гвардійці вчаться влучно стріляти по низько літальних об’єктах.
Тренажерний комплекс з VR технологією Browning M2 складається з бойової платформи, на яку встановлюється бойовий великокаліберний кулемет, який використовується військовими для знищення цілей малої дальності, таких як безпілотники «Шахед». Одягаючи VR-шолом, курсанти спостерігали бойову обстановку на 360 градусів. У програмі тренажера можна будувати будь-які сценарії, в які вже закладено балістичні характеристики, похибки на вітер, будь-яку погоду.
«У житті відтворити повітряну ціль дуже складно, а у віртуальному режимі можна збудувати будь-який сценарій. Тож курсанти після тренування на тренажері будуть знати, як вести себе у бойових умовах, коли летить реальний «Шахед», - говорить один із викладачів кафедри вогневої підготовки.
Під час заняття на тренажерного комплексу FIM-92 Stinger з VR технологією, гвардійці закріпили навички візуальної розвідки, ідентифікації повітряних цілей, наведення та виконання стрільби на різних типах місцевості і з різними погодними умовами. Працює тренажер зі спеціальним додатком, який показує інструктору дії стрільця. Інструктор може включити для оператора випробування, при яких повітряна ціль випускатиме теплові пастки. Тренажер не тільки повторює реальний зразок, але й має такі ж органи дотику та чутливості при відпрацюванні за метою. Гвардійці тренувалися збивати літаки, гелікоптери та безпілотники.
«Можливості програмного забезпечення дозволяють моделювати та відтворювати принципи роботи ПЗРК, формувати різні сценарії тренування, а саме вибирати повітряні цілі, налаштовувати траєкторію польоту, висоту та швидкість переміщення цілей, обирати погодні умови та час доби, аналізувати помилки, допущені оператором під час тренування», - додає викладач.
Надалі, Національна академія Національної гвардії України планує поповнювати навчальну базу динамічних тренажерів та модернізувати програмне забезпечення.
Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ