Курсантів Академії навчають орієнтуватися на місцевості за допомогою паперових та електронних карт
З курсантами другого року навчання факультету логістики пройшло заняття з дисципліни «Бойове забезпечення», а саме з військової топографії. Провів заняття доцент кафедри тактики полковник Артем Іванченко.
Заняття стосувалося вивчення місцевості за картою.
Під час заняття військові відпрацьовували питання топографічного орієнтування на місцевості, орієнтування карти різними способами: за лінійним орієнтиром, за напрямком на орієнтир, за компасом приблизно і точно, за навколишніми предметами. Також курсанти визначали своє місцезнаходження на карті за найближчими орієнтирами, за відстанню яку виміряно, способом перпендикуляра, способом створів, за лінійним орієнтиром і створом, оберненою засічкою, тощо.
«Знання військової топографії, як одного з елементів бойового забезпечення, спрямовані на збереження життя особового складу і командирів та на успішне виконання бойового завдання. Військова топографія тісно пов’язана з іншими дисциплінами бойового забезпечення та у комплексі несе важливу роль у бойових умовах», – зазначає полковник Артем Іванченко.
Крім цього, курсанти працювали на планшетах з програмою «Кропива». Більшість питань, які розглядалися на звичайних паперових картах, вони відпрацьовували, також, і на електронних картах.
«Взагалі, програма «Кропива» у першу чергу розроблялась для артилерійських підрозділів. Вона, також, адаптована для підрозділів різних родів військ. Програма дозволяє наносити об’єкти, визначати своє місцезнаходження, складати маршрути руху, вимірювати азимути і відстані та виконувати багато інших завдань», – додає викладач.
Зазначимо, що заняття з військової топографії проходять як в аудиторіях, так і у польових умовах. Під час практичних занять у класах, курсанти працюють на картах з координатами, рельєфом, відстанями, кутами, прокладанням маршрутів руху по карті, з космічними знімками, фотознімками місцевості. Вже згодом здобуті в аудиторії знання, вони відпрацьовують у роботі на місцевості.
Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ