новини

Майбутні спецпризначенці вивчають повітряно-десантну підготовку

05.08.2023 13:37

З курсантами групи спеціального призначення пройшло заняття з повітряно-десантної підготовки.

Під час заняття курсанти відпрацювали питання укладання людських десантних парашутів та дії в особливих випадках під час стрибка з парашутом.

Протягом заняття курсанти укладали парашути, працювали на стапелях підвісних систем, відпрацьовували вправи щодо сходження парашутистів у повітрі, у разі відмови основного куполу та застосування запасного парашуту. Також майбутні спецпризначенці розглядали дії під час приземлення на різні перешкоди: при приземлені на ліс, на воду, на дах будинку, на лінію електропередач та ін.

«Повітряно-десантна підготовка для військовослужбовців груп спеціального призначення важлива для їхньої психологічної стійкості. Курсанти залишаються у повітрі один на один з виникаючими проблемами і там навчаються думати. Таким чином, вони застосовують усі свої знання та навички і психологічно швидше себе готують до екстремальних умов. Крім того, психологічна підготовка сприяє виконанню парашутистом таких задач, як відділення від повітряного судна, перенавантаження в ході вільного падіння, орієнтування в повітрі з метою запобігання аварійної ситуації та найбільш точного приземлення на майданчик приземлення,  – зазначає старший викладач, начальник парашутно-десантної служби полковник Володимир Халеп. – Важливо додати, що повітряно-десантна підготовка включає в себе не лише стрибки з парашутом, а й безпарашутне десантування, тобто на місцевості, де гелікоптер не може здійснити посадку. Це включає спуски за допомогою з’ємного бортового обладнання «Адаптер М-1», «Канат», десантування по штурмовому, з використанням альпіністського спорядження. Усе це є дуже важливими навичками для усіх спецпризначенців».

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ