Міжнародні освітні ініціативи: Україна та Швеція на шляху до спільного освітнього прогресу
Здобувач третього рівня вищої освіти Університету оборони Швеції підполковник Фредрік Вестердаль продовжив роботу в Національній академії Національної гвардії України в межах спільного дослідницького проекту.
Візит був спрямований на зміцнення наукового співробітництва, обмін досвідом та реалізацію досліджень у рамках проекту, присвяченого порядку створення формування сухопутного компоненту Збройних сил.
Основною тематикою досліджень стало вивчення підходів до індивідуальної та колективної підготовки військовослужбовців на тактичному рівні до батальйону включно. Особлива увага приділялася аналізу українського досвіду у сфері децентралізації управління військами, саме наскільки командири вільні у прийнятті рішень під час підготовки особового складу, яким чином вони делегують повноваження молодшим командирам та яким чином побудова довіри між ланками управління впливає на ефективність виконання завдань.
«Співпраця з Університетом оборони Швеції має значний потенціал для розбудови освітніх програм і вдосконалення підготовки українських військових. На наступний рік заплановано низку спільних заходів, зокрема розробку курсу оперативного рівня L3 для сил безпеки України. Цей курс стане унікальною навчальною ініціативою, спрямованою на забезпечення сумісності між силами безпеки та оборони. Крім того, наші викладачі отримали запрошення долучитися до спільного навчального модуля, який організовано Університетом оборони України та Університетом оборони Швеції. Вони будуть відповідати за модуль, присвячений цивільно-військовому співробітництву. У цьому модулі передбачено впровадження принципів ефективного управління, гендерної чутливості та інклюзивності для забезпечення синергії між цивільними та військовими структурами», - розповідає перший заступник начальника Академії з навчальної та методичної роботи полковник Владислав Єманов.
Крім того, пройшла онлайн-зустріч з представниками Університету оборони Швеції. Під час заходу обговорювалися підсумки вже проведеної роботи та узгодження домовленостей, які були досягнуті під час офіційного візиту представників Академії та Головного управління до Королівства Швеції. Основну увагу було приділено перспективам подальшої співпраці та деталізації ключових напрямків діяльності на 2025 рік.
«Спільний дослідницький проєкт має на меті посилення взаємодії між країнами. Він передбачає обмін досвідом, розробку нових методик підготовки військових кадрів, а також створення інноваційних підходів до вирішення актуальних безпекових викликів. Впевнений, що співпраця принесе значущі результати, а отримані знання стануть корисними для обох сторін», - зазначив підполковник Фредрік Вестердаль.
Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ