новини

Науковці та журналісти Харкова втретє долучилися для занять з пресофіцерами Нацгвардії

27.10.2021 20:25

Сьогодні розпочались навчальні збори з офіцерами підрозділів інформації та комунікації Нацгвардії. Учасники заходу - майже 50 пресофіцерів Національної гвардії України, а також 10 викладачів Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Харківської державної академії культури, Харківського національного економічного університету імені Кузнеця, відомі журналісти та блогери, які ділитимуться науковими підходами та досвідом щодо сучасних тенденцій у масових комунікаціях.

Збори проходять на базі Національної академії Національної гвардії України у формі масштабного семінару, до якого долучилися в онлайн режимі пресофіцери зі всієї України й вже стали доброю традицією співпраці цивільних науковців та практиків з військовими.

«Перше знайомство відбулось ще в 2014 році, коли журналісти Харкова пліч-о-пліч з пресофіцерами Національної гвардії України налагоджували інформування українців щодо подій в зоні проведення АТО», - згадує завідуюча кафедрою управління соціальними комунікаціями ХНЕУ ім.Кузнеця, кандидат педагогічних наук та журналіст-дослідник Катерина Яресько, - «З того часу співпраця розвивалась та укріплювалась. І, як результат, з 2018 року харків’яни на волонтерських засадах силами науковців, які займаються масовими комунікаціями, та журналістів проводять такі збори для пресофіцерів Нацгвардії. Чому? Тому, що ми їм довіряємо, бачимо їх прагнення зробити Нацгвардію сучасною військовою структурою, що відкрито комунікує із суспільством».

Особливість семінарів полягає в тому, що вони мають науково-практичне спрямування, а з кожним роком рівень інформації стає складнішим.

Як вважає завідуюча кафедрою телерепортерської майстерності факультету аудіовізуальних мистецтв ХДАК, заслужений працівник культури України Тетяна Логінова, такий підхід є виваженим та дає позитивні результати.

«Понад шість років ми спостерігаємо професійне зростання пресофіцерів Нацгвардії, бачимо їх прагнення до нових знань, розвитку навичок та найголовніше - розуміння ролі пресслужби Нацгвардії в формуванні партнерських відносин із суспільством», - зазначає Тетяна Логінова.

Цьогорічний семінар також має певні нововведення. Розширилось і коло науковців та практиків, які готові співпрацювати з Національною гвардією України.

Так, тренінг зі стандартів інформаційної журналістики пресофіцерам провів медійний кризовий менеджер та продюсер департаменту моніторингу Суспільного мовника України Олександр Макаренко.

Крім того, цьогоріч вперше в семінарі беруть участь викладачі кафедри
філології, перекладу та стратегічних комунікацій, а також курсанти гуманітарного факультету Національної академії Національної гвардії України.

«З вересня курсантам Академії Нацгвардії викладають курс зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації, який був розроблений разом з викладачами кафедри медіакомунікацій ХНУ ім. Каразіна, а на практичні заняття та факультативи активно долучаються відомі українські журналісти та блогери. Таким чином майбутні офіцери навчаються співпрацювати з суспільством через ЗМІ, їм стають зрозумілими принципи роботи журналістів», - розповідає радник командувача НГУ Дмитро Брук.

Комунікації у кризових ситуаціях, контент-аналітичні дослідження медіа та соціальних мереж, сучасні підходи до створення репортерських, аналітичних та рекламних матеріалів, психологічні особливості підготовки інтерв’ю з військовослужбовцями, боротьба з фейками, сторітейлінг, особливості підготовки контенту для різних соціальних мереж та ефективні стратегії його просування, роль соціокультурних проєктів у формуванні іміджу Національної гвардії – організатори підготували пресофіцерам насичену триденну програму.

«У Національній гвардії України надають великого значення питанням комунікації, зв’язкам з громадськістю та представниками ЗМІ. Не зважаючи на те, що більшість пресофіцерів мають практичний досвід роботи, зокрема й у районі проведення ООС, все ж, комунікаційні тенденції досить швидко змінюються. Довсвід минулих семінарів доводить, що наші пресофіцери отримають від провідних фахівців необхідні поради та рекомендації. Вважаю, що тісна багаторічна співпраця Нацгвардії з харківськими науковцями та практиками - чудова можливість опанувати нові знання задля того, щоб стати дійсно відкритою, партнерською структурою для суспільства», - підкреслив прес-секретар командувача Національної гвардії України підполковник Руслан Музичук.

«Спілкування з пресофіцерами довело, що вони дійсно – професіонали, яким притаманне бажання розвиватися. Я, як представник громадського суспільства, бажаю, щоб на захисті України була армія, орієнтована на людей. І гвардійці показали, що вони – саме така сила», - поділилася враженнями після тренінгу доцент кафедри управління соціальними комунікаціями Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Юлія Бєлікова.

Попри напружену роботу, яка через карантинні обмеження відбувається в форматі онлайн-конференції, викладачі та учасники зборів залишились задоволеними успіхами першого дня роботи.

А у четвер на пресофіцерів чекають тренінги від викладачів кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету Харківського національного університету Олени Зіненко, Філіпа Диканя, відомого режисера та телепродюсера Льва Кокшарова, письменниці, журналіста та популярної блогерки Ганни Гін.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ