новини

Пожежна група Академії взяла участь у масштабних навчаннях з підрозділами ДСНС

21.07.2023 10:48

Майже 60 рятувальників із залученням восьми одиниць спецтехніки відточили свою професійну майстерність під час тактико-спеціальних навчань, що відбулися 18 липня на базі одного із підприємств.

Тренування відбулося в умовах максимально наближених до реальних. Для відточення спільних дій під час ліквідації такого роду надзвичайних подій, керівництво обласного відомства залучило два підрозділи пожежно-рятувальних частин ДСНС, медиків, відомчу пожежну команду з військової частини, а також пожежний розрахунок Національної академії Національної гвардії України.

За легендою, внаслідок умовного ворожого обстрілу сталося загоряння приміщення одного з цехів, з частковим руйнуванням будівлі на площі понад 100 кв.м. Під завалами знаходилася людина, ще одного працівника підприємства заблоковано в сильно задимленому приміщенні. Останнього, прибувши на виклик, надзвичайники евакуювали з вікна другого поверху по висувній драбині. Умовного потерпілого, який  знаходився під залізяччям, бійці аварійно-рятувального відділення, за допомогою гідравлічного інструменту деблокували та передали бригаді лікарів.

«Пожежна група в Академії створювалась для того, щоб за необхідністю максимально швидко гасити пожежі, які можуть виникнути на місці дислокації. Проте, спільні заняття військовослужбовців Академії із підрозділами ДСНС підвищують злагодженість між структурами і покращують ефективність дій у разі спільних рятувальних операцій, які можуть виникнути через обстріли чи побутові займання вогню. Саме завдяки таким заняттям разом ми зможемо врятувати більше життів та зменшити наслідки руйнувань», - зазначив начальник служби пожежної безпеки відділу служб підполковник Володимир Резван.

Як зазначив керівник навчань, начальник управління реагування на надзвичайні ситуації обласного відомства Андрій Бабкін, всі підрозділи спрацювали злагоджено та оперативно, водночас продемонструвавши високий рівень підготовки.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ 

За матеріалами ГУ ДСНС України у Вінницькій області