новини

Практична підготовка випускників-психологів Академії: виклики та напрями роботи в екстремальних умовах

17.01.2025 14:16

З курсантами-випускниками гуманітарного факультету Національної академії Національної гвардії України пройшов цикл практичних занять з професійно-психологічної підготовки.

Гвардійці освоїли практичні навички, необхідні для виконання професійних обов’язків у сфері психологічного відбору, злагодження та психологічного супроводу військовослужбовців. Особливу увагу було приділено методам підтримки психологічного здоров’я військових, а також технікам роботи з військовослужбовцями, які пережили стресові ситуації, зокрема, в умовах бойових дій.

Під час занять начальник відділу психологічного забезпечення Головного управління Національної гвардії України підполковник Маргарита Головіна розповіла про актуальні виклики, які виникають у фахівців-психологів, а також підкреслила важливість їх роботи. Крім того, зробила акцент на важливості індивідуального підходу до кожного військовослужбовця та обов’язковому формуванні необхідних навичок для негайного початку якісної роботи в умовах військової служби. Підполковник Маргарита Головіна підкреслила, що фахівці повинні бути готові до роботи з різними категоріями військових, зокрема з тими, хто мають ознаки бойової психічної травми або посттравматичного стресового розладу. Також зазначила, що кожен підрозділ має свої особливості, які визначають підхід до психологічної роботи. Зокрема, в підрозділах, які працюють безпосередньо в зоні бойових дій, психологи мають бути готові до роботи з наслідками важких стресів. Вона також поділилася важливими напрямами роботи психологів, які включають розвиток психічної стійкості та стресостійкості військовослужбовців, адаптацію до умов служби, а також підтримку сімей військових.

Маргарита Головіна також ознайомила курсантів з можливостями отримання закордонного досвіду в сфері психологічної підтримки військових. Вона зазначила, що українські військові психологи активно співпрацюють з міжнародними організаціями, беруть участь у навчаннях та тренінгах за кордоном, де мають змогу обмінюватися досвідом з колегами з інших країн.

«Цикл практичних занять став важливою складовою частиною підготовки майбутніх фахівців, які повинні будуть забезпечити психологічну підтримку військових в умовах бойових дій, стресових ситуацій та інших викликів, що постають перед Національною гвардією України. Таке навчання допоможе випускникам-психологам стати справжніми фахівцями, готовими до роботи в умовах стресу під час бойових дій та з напруженими ситуаціями, які виникають у військових частинах», - розповідає начальник кафедри психології та педагогіки полковник Станіслав Ларіонов.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ