Практичні польоти: викладачі вдосконалюють навички управління безпілотниками
Викладачі кафедри безпілотних систем та радіоелектронної боротьби Національної академії НГУ вдосконалювали майстерність практичного управління безпілотними літальними апаратами (БпЛА).
Гвардійці відпрацьовували елементи керування безпілотними авіаційними комплексами «Вальк-1 Галка» та «Sirko». Обидва комплекси — українського виробництва.
«Sirko» — це тактичний розвідувальний БпЛА літакового типу з нерухомим крилом. Він забезпечує тактичний радіус дії до 30 км. Має розмах крил 93 см і вважається надлегким, адже важить лише 1,37 кг. Заряду акумулятора вистачає щоб подолати відстань до 130-140 км на висоті до 1 км. У повітрі цей БпЛА може перебувати до двох годин.
«Валк-1 Галка» — безпілотний авіаційний комплекс військового призначення, що використовується для моніторингу, повітряної розвідки, відеоспостереження та коригування артилерійського вогню вдень і вночі. «Вальк-1» має шифрований цифровий телеметрійний зв'язок дальнього радіуса дії, а також аналогову онлайн-трансляцію відео для всіх типів корисного навантаження як додаткову опцію. Розмах крил становить 160 см, час польоту — 120 хвилин, злітна вага — 3,5 кг, радіогоризонт — 35 км.
«Під час тренувальних польотів наші викладачі-пілоти вдосконалюють свої практичні навички керування різними засобами, що дозволить їм ефективніше проводити заняття зі здобувачами вищої освіти. Одним із пріоритетних напрямків навчання в Академії є підготовка з управління безпілотними авіаційними комплексами (БпАК). Сьогодні ці системи є не лише потужним інструментом для розвідки, але й важливим засобом для збереження життів військових та підвищення ефективності ураження противника. Безпілотники — це один із найперспективніших напрямків розвитку озброєння, й Академія активно впроваджує його в освітній процес», — зазначив начальник кафедри безпілотних систем та радіоелектронної боротьби підполковник Андрій Петік.
Крім того, гвардійці кафедри тренувалися в управлінні FPV-дронами та дроном «Matrice 30T», який активно використовується підрозділами БпЛА в бойових умовах для розвідки та коригування артилерійського вогню. Цей дрон оснащений комбінованим 200-кратним зумом, тепловізором і лазерним далекоміром, що робить його надзвичайно ефективним у складних операціях.
Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ