новини

Щоденна підготовка до реальних викликів: як курсанти НА НГУ формуються як командири

20.05.2025 10:42

Курсанти Національної академії Національної гвардії України проходять регулярні та всебічні польові тренування як удень, так і вночі, що є ключовим етапом у їхній професійній підготовці. Ці навчання спрямовані на формування компетентних командирів, які здатні ефективно діяти у сучасних умовах ведення війни.  

Навчальний процес охоплює широкий спектр дисциплін: роботу з безпілотними літальними апаратами, засобами зв’язку, тактичною медициною, інженерною підготовкою, психологічною стійкістю, стрілецькою підготовкою, а також ведення бою в урбанізованій місцевості. Курсанти тренуються в умовах, що моделюють різні бойові ситуації, зокрема евакуацію поранених, застосування бронетехніки, зачистку будівель та дії у стресових умовах.

Особливу роль відіграє впровадження інноваційних технологій. Курсанти активно використовують програмно-аналітичні комплекси «Кропива» та «DELTA» для планування операцій, нанесення інформації на електронні карти та координації між підрозділами. Також застосовується система «СКІФ», яка у реальному часі фіксує дії курсантів, дозволяючи згодом провести глибокий аналіз ефективності кожного рішення.

Завдяки структурованій системі підготовки, використанню сучасних рішень та акценту на практику, Академія готує нову генерацію військових лідерів, які здатні з честю служити й обороняти Україну.

Відділ інформації та комунікації НА НГУ