новини

В Академії НГУ проходять командно-штабні курси тактичного рівня L2

24.05.2024 10:19

У Національній академії Національної гвардії України завершується командно-штабний курс тактичного рівня L-2, які тривали протягом 3-ьох місяців.

Під час фінальних занять офіцери практикувались у вирішенні тактичних задач на фоні конкретної тактичної обстановки. Слухачі курсу приймали рішення на бій за етапами MDMP, відпрацьовували планувальні та директивні документи у відповідності до отриманих завдань, здійснювали управління підрозділами батальйону під час змін у тактичній обстановці та вирішували ввідні, вдосконалювали навички роботи в команді.

Начальник кафедри професійної підготовки полковник Олександр Минько зазначив: «Приємно бачити прогрес у навчанні слухачів. Мені цікаво спостерігати як за час проходження курсу розвиваються їх особистості, підвищується рівень знань та навичок. В програмі навчання, окрім теоретичного викладення матеріалу, ми значну кількість навчального часу приділили саме практичним видам занять і тепер, наприкінці курсу, колектив кафедри може оцінити рівень отриманих результатів нашої спільної зі слухачами роботи. На нашій кафедрі майже всі викладачі пройшли навчання на міжнародних курсах, мають значний практичний, в тому числі бойовий досвід служби».

Новизною цих занять стало залучення представників центру імітаційного моделювання. Офіцери розповіли про специфіку та види новітніх систем і способи застосування засобів імітаційного моделювання у практиці підготовки військ. Симулятор має змогу відтворити безліч варіантів виконання операції, визначити який з них був найефективніший, і саме його застосувати на практиці.

«Ми розробляємо умовне завдання для підрозділу, вказавши точну кількість залучених військовослужбовців і техніки, вказати число живої сили й техніки противника, позначити їхні позиції,  вказати для свого підрозділу маршрут й спостерігати за ймовірною реакцією противника. Симулятори враховують фізику транспортних засобів, балістику, місцевість, погоду, та навіть прогнозує розліт уламків», – розповів Інженер-програміст центру імітаційного моделювання лейтенант Іщук Олександр.

«Кожний офіцер, який проходить курс рівня L-2, отримує навички та спроможності виконувати обов’язки офіцера штабу батальйону. Цей курс був досить інтенсивним та насиченим. Навчатись та вдосконалюватись треба постійно», – зазначив слухач курсу Роман Кисіль.

 

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікацій НА НГУ