Викладачі Академії Нацгвардії навчають воїнів тероборони проводити зачистку населеного пункту
На Харківщині бійці тероборони готуються до бойових дій під час занять з викладачами Академії Нацгвардії. Старший викладач кафедри тактико-спеціальної підготовки майор Максим Саморок та викладач кафедри тактики підполковник Віталій Федоренко вчили воїнів штурмувати будівлю, де умовно перебуває ворог. Військовослужбовці тренувалися у проведенні штурмових дій населеного пункту. Це дозволяло їм відпрацювати необхідну тактику ведення бою в місті та навички, пов'язані з бойовими діями у складних міських умовах.
Тренування пройшло в умовах обстановки, коли бійці не мають достатніх розвідувальних даних про противника та його місцеперебування.
Викладачі довели до військових обстановку в межах заняття, визначили навчальне завдання та здійснили розподіл присутніх на бойові порядки підрозділу. З метою недопущення помилок у майбутньому, після кожного етапу навчання дії групи та їхнього командира аналізувалися й оцінювалися.
Знати, як пересуватися в тактичному плані (пересування з прикриттям), забезпечити ефективне пересування бійців, яке буде сприяти виконанню завдання – основне, чому навчають воїнів викладачі Академії.
«Всі воїни мотивовані, вони хочуть вчитися. Більшість бійців вже з бойовим досвідом і наразі вони удосконалюють та набувають навички, пов’язані із зачисткою об’єктів, в яких ворог зайняв позиційну оборону. Аналіз бойових дій у місті показав, що без злагодження підрозділу бійці не так ефективно виконують завдання. Загалом кожен із присутніх набув досвіду та навичок, які допоможуть їм максимально зберегти життя та виконати завдання під час ведення бойових дій в місті», - підкреслив майор Максим Саморок.
Бійці переконані, що досвід, який отримують на навчаннях, безцінний, адже вчаться у фахових викладачів, які мають реальний бойовий досвід. Вони постійно тренуються, аби згодом на передових позиціях ефективно знищувати ворога.
Більшість бійців вже проходили військову підготовку та брали участь у бойових діях на сході. Кажуть, що саме таких знань бракувало на фронті.
«Цей досвід і цей час, який ми маємо тут, він насправді безцінний. На те і спрямоване навчання, щоб насамперед виконати завдання та залишитися живим на полі бою. Ефективність зачистки населених пунктів полягає в тому, що підрозділ, який виконує завдання поетапно, крок за кроком, заходить в об’єкт тактичними способами та знищує ворога, який зайняв позиційну оборону. Тим самим звільняє наші території від окупантів», - говорить один із бійців сил тероборони.
Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ