Випускники-філологи Академії Нацгвардії захистили магістерські роботи
Сьогодні у випускників гуманітарного факультету пройшов захист магістерських робіт. Очолив підкомісію професор кафедри міжкультурної комунікації та іноземної мови НТУ «ХПІ» доцент Олександр Томілін.
Випускники у своїх магістерських роботах досліджували питання, які на сьогодні є актуальними та стосуються проблематики військового перекладу та стратегічних комунікацій.
«Тематика магістерських робіт мене приємно вразила. Всі теми магістерських робіт були актуальними і важливими для розвитку Національної гвардії України. Це те, що стосується розвитку стратегічних комунікацій, проблематики перекладу і термінології НАТО, а також вплив чорного піару і маніпуляцій в мас-медіа, – зазначив начальник управління міжнародного співробітництва департаменту персонального штабу Головного управління НГУ полковник Володимир Грабчак. – Загалом, я відмітив для себе, що з кожним роком військовослужбовці більш завзято підходять до тематики магістерських робіт. Видно, що курсанти добре підготовлені, і це відчувається в підготовці і викладені матеріалу під час захисту робіт. Також приємно відмітити, що деякі курсанти захищалися англійською мовою. Вони впевнено володіли мовою і понятійним апаратом».
Варто зазначити, що щороку курсанти старших років навчання беруть участь у наукових конференціях та виступають співавторами наукових праць, які згодом можуть ставати основою магістерських робіт випускників.
«На написання магістерської роботи я витратив майже рік. Я розумів, що це об’ємна робота, яку необхідно досліджувати ґрунтовно. Крім того, я вирішив захиститися англійською мовою, адже отримав за роки навчання достатній рівень знань для вільного спілкування. Досліджував особливості перекладу термінології НАТО і матеріалом для дослідження був глосарій спеціальних термінів НАТО у сфері безпеки та оборони. Був досліджений структурно-композиційний аналіз термінів НАТО, з’ясована тематична належність, тобто порівняв терміни, які використовуються в країнах НАТО і у нас», - розповідає курсант гуманітарного факультету старший солдат Євгеній Проценко.
Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікацій НА НГУ
![](/uploads/2021/06/jrut86g43K.jpg)
![](/uploads/2021/06/kYW9hgo-C3.jpg)
![](/uploads/2021/06/v7A3JolQf_.jpg)
![](/uploads/2021/06/RLGePUI9xG.jpg)
![](/uploads/2021/06/BQAIK5Qkdv.jpg)
![](/uploads/2021/06/OlOB_Hfqfd.jpg)
![](/uploads/2021/06/3O-rdHmq0p.jpg)
![](/uploads/2021/06/vXm62nOABY.jpg)
![](/uploads/2021/06/pQhM4VerDn.jpg)
![](/uploads/2021/06/k14P8YH781.jpg)
![](/uploads/2021/06/ts9VHcs_ue.jpg)
![](/uploads/2021/06/n1_sbnQain.jpg)
![](/uploads/2021/06/Vcaici_iI6.jpg)
![](/uploads/2021/06/YS6Vofbzib.jpg)