Як курсанти Академії відпрацьовують навички службово-бойової діяльності
З курсантами третього року навчання командно-штабного факультету Національної академії Національної гвардії України пройшло практичне заняття з дисципліни «Службово-бойова діяльність підрозділів Національної гвардії України». Під керівництвом викладачів кафедри забезпечення державної безпеки, інструкторів кінологічного центру та фахівців із керування безпілотними літальними апаратами курсанти відпрацьовували завдання з організації та несення служби на блокпосту.
На занятті гвардійці відпрацьовували широкий спектр практичних завдань, спрямованих на підвищення оперативної готовності та ефективності дій підрозділів у різних ситуаціях.
Гвардійці опрацювали сценарії взаємодії у групах огляду, прикриття, чергових вогневих засобів та резерву. Курсанти під час заняття перевіряли транспортні засоби на наявність зброї, боєприпасів або інших заборонених предметів, ідентифікували осіб, перевіряли документи і виявляли заборонені речовини чи предмети, забезпечували тимчасове обмеження або повну заборону руху транспорту й людей у зоні контролю. Гвардійці за допомогою службових собак виявляли вибухові речовини, зброю та інші небезпечні предмети у зоні відповідальності. Крім того, під час ускладнення оперативної обстановки курсанти планували дії особового складу відповідно до бойового розрахунку та вели розвідку шляхом спостереження, аналізу ситуації та прийняття рішень щодо оперативного реагування.
«Протягом заняття курсанти відпрацьовували важливі питання, пов’язані з організацією та несенням служби на блокпосту. Особлива увага була приділена практичним навичкам взаємодії між підрозділами, перевірці транспортних засобів, а також забезпеченню безпеки на контрольних пунктах. Гвардійці тренувалися діяти в умовах високої напруги та потенційних загроз, а також відпрацьовували порядок взаємодії з іншими силовими структурами для ефективного контролю ситуації в районі блокпосту. Це заняття стало важливим етапом у підготовці особового складу до виконання завдань у складних умовах. Крім того, такі навчання підвищують професійний рівень гвардійців, їхню здатність оперативно та ефективно діяти у складних умовах, що є критично важливим для забезпечення безпеки в зоні відповідальності», - розповідає доцент кафедри забезпечення державної безпеки командно-штабного факультету полковник Ігор Ковальов.
Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ