новини

Як майбутні командири Нацгвардії вчилися знищувати ворога

15.10.2020 17:07

Курсанти четвертого року навчання командно-штабного факультету Національної академії Національної гвардії України виконали навчальні стрільби на Башкирівському полігоні.

Під час заняття гвардійці відпрацювали порядок роботи командира взводу щодо організації системи вогню взводу в оборонному бою. За задумом дій взвод курсантів в обороні займав опорний пункт та готувався відбити напад умовного противника чисельністю до роти.

На одній із позицій перебував курсант Микола Цуканов, його завданням було  вражати противника з нової снайперської гвинтівки UAR-10: «Це важливі для нас заняття, як для майбутніх офіцерів. Ми практикуємо самостійно командувати, приймати рішення та визначати цілі для знищення. Бувають додаткові команди і ми вже вирішуємо, як діяти у разі ускладнення обстановки», – розповів курсант Микола Цуканов.

Умовно штат взводу був приближений до штату оперативних бригад. Тому курсанти керували стрільбою у складі взводу із залученням БТР-80 та БТР 4-Е. Крім того, як доданий засіб було залучено станковий протитанковий гранатомет (СПГ-9) для знищення бронетехніки противника.

«Курсанти практикували складання карток вогню і схем опорного пункту та використання спеціальних тактичних позначок. Ми працюємо комплексно, і як показує практика - це ефективно. Я вважаю, що мета даних занять досягнута. Курсанти виконали всі вправи. Головне - я побачив їх бажання навчатися та вдосконалюватись», – прокоментував начальник кафедри вогневої підготовки полковник Петро Пістряк.

За результатами стрільб умовний противник був знищений, взвод справився із завданням успішно.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікацій НА НГУ