Як майбутні офіцери готуються до бойового застосування комплексів на сучасних тренажерах
Важливим елементом у підготовці справжнього фахівця, безперечно, є велика кількість практичних занять. Саме з цією метою курсанти Національної академії Національної гвардії України навчаються на динамічних тренажерах.
Тренажери створені для імітації протитанкових ракетних комплексів «Фагот», «Стугна-П», «Корсар» та зенітно-ракетного комплексу «Ігла», «FIM-92 Stinger» і моделюють реальні бойові умови.
Навчають курсантів викладачі кафедри вогневої підготовки за спеціально розробленою програмою. Курс підготовки з володіння ПТРК та ПЗРК для військовослужбовців включає теоретичну та практичну частини.
«Для напрацювання навичок у застосуванні озброєння курсанти практикуються в боротьбі з броньованою технікою та літальними апаратами противника. Програмне забезпечення тренажерів дозволяє моделювати будь-які фонові та погодні умови, що максимально наближає ці дії до реальних. Торік Головне управління НГУ оновило тренажери, тому зараз вони нового зразка та з оновленим програмним забезпеченням», - зазначив начальник кафедри вогневої підготовки.
Під час відпрацювання практичних дій інструктори з вогневої підготовки застосовують програмне забезпечення тренажерів для моделювання мішеневої, фонової обставини, здійснюють постановку активних та пасивних завад. В кінці курсу навчання, проводяться контрольні стрільби. Після цього, у разі успішного проходження, видається сертифікат.
«Для мене, як для майбутнього офіцера, важливо отримувати знання та навички, а особливо практичні. Сьогодення України вимагає від захисників швидкого розвитку. На заняттях я максимально намагаюся поглибитися в матеріал, тому що розумію його цінність у військовій справі», - розповів курсант командно-штабного факультету Богдан.
З березня 2022 року викладачі кафедри вогневої підготовки навчають не тільки курсантів Академії, а й військовослужбовців інших підрозділів. На сьогодні курс навчання з застосування протитанкових ракетних комплексів та зенітно-ракетних комплексів пройшли близько двох тисяч військовослужбовців сил оборони.
«Був випадок, що після того, як викладацький склад кафедри провів навчання для військовослужбовців – цей підрозділ у наступні декілька днів після навчання застосував отримані знання на війні. Результат був у вражених одиницях техніки противника», - додав начальник кафедри вогневої підготовки.
Надалі, Академія Національної гвардії України планує поповнювати навчальну базу динамічних тренажерів зі стрілецької зброї та засобів ближнього бою.
Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ