новини

Як офіцер передає бойовий досвід з інженерної підготовки курсантам Академії

05.10.2024 08:50

З нагоди Дня працівників освіти ми поспілкувалися з викладачем кафедри тактики командно-штабного факультету Національної академії Національної гвардії України підполковником Ігорем Скакаліним, який розповів про бойовий досвід, отриманий під час проходження служби у бригаді «Хартія» та його впровадження у навчальний процес.

До Великої війни – начальник інженерної служби Центрального територіального управління НГУ, м. Дніпро. Відповідав за інженерне забезпечення та підготовку інженерних підрозділів військових частин Центрального оперативно-тактичного об'єднання. З початком повномасштабного вторгнення – викладач-інструктор з підготовки фахівців із розмінування одного із Навчальних центрів Нацгвардії.

Згодом офіцер обрав 13 бригаду оперативного призначення «Хартія», де більше року проходив службу на посаді начальника інженерної служби військової частини. Останні вісім місяців підполковник Ігор Скакалін у складі бригади брав участь у бойових діях на Лиманському та Харківському напрямках. Займався інженерним забезпеченням бригади, фортифікаційним обладнанням позицій, будівництвом логістичних та евакуаційних шляхів, встановленням інженерних загороджень.

«Бригада «Хартія» – наймолодша із бригад Гвардії наступу, проте показала себе як потужний бойовий підрозділ. Час, проведений на сході України, у складі бригади надав мені можливість побачити сучасні підходи до ведення бойових дій. Це вже була інша війна у порівнянні з тим, якою я її бачив до цього», – зазначає офіцер.

З 2024 року гвардієць проходить службу в Академії, викладає військово-інженерну підготовку. Основна увага під час навчального процесу приділяється фортифікаціям, інженерним загородженням та мінній безпеці.

«На теперішній час я в якості викладача ділюся здобутими за роки служби досвідом та практичними навичками з курсантами нашої Академії. У свій час я навчався по підручникам, які в більшості включали досвід Другої світової війни. Але, як ми бачимо, старі правила в сучасних війнах практично не працюють, тому на мою думку завдання викладача надати курсантам максимально свіжу та корисну інформацію, яка їм знадобиться під час захисту нашої країни».

Відповідаючи на питання: «Якою ви бачите перемогу України?», офіцер переконаний, що перемога буде не легкою: «Зараз ми втрачаємо найцінніше – нашу молодь, яку вже не повернути, це надзвичайно велика втрата. Але війна все одно закінчиться, країна відбудується, життя налагодиться. Українці повинні жити достойно у своїй державі, адже ми того варті, і ми це доводимо з 2014 року. Наше завдання – боротися та не забувати героїв, які віддали своє життя».

Вітаємо усіх працівників освіти зі святом! Бажаємо нових професійних та особистих успіхів.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ