Як в Академії Нацгвардії викладачі професійно навчають нове покоління майбутніх офіцерів запасу

19.07.2023 10:00
У Національній академії Національної гвардії України розпочався навчальний збір зі студентами, які проходять підготовку за програмою офіцерів запасу.

Дворічне навчання за військово-обліковими спеціальностями, яких на кафедрі шість, закінчують близько 200 майбутніх офіцерів. Студенти оволоділи військовою справою, вивчили бойову техніку та зброю, тактику бойових дій та інше. Наразі у студентів проходять щоденні практичні заняття.

Студенти відпрацьовують питання щодо приготування до стрільби з різних положень, виконують початкові вправи стрільб з пістолета та автомата, відпрацьовують вправи з водіння бойових машин на тренажерах.

«Студенти показують високий рівень підготовки та впевненість у своєму виборі стати військовими. Мотивація молодих людей здобувати військові знання зростає щороку, особливо це стало помітно із початком повномасштабного вторгнення в Україну, - розповідає завідувач кафедри підготовки офіцерів запасу Ігор Радченко. - Загалом хочу відмітити патріотичне та свідоме бажання студентів кафедри вступати до лав силових структур України. Їх рівень підготовки дозволяє швидко опанувати посадові обов’язки за обраною спеціальністю, тим самим прискоривши перемогу нашої держави над країною-загарбником».

Один із студентів стати військовим вирішив свідомо, тому що бажає продовжити військову династію та захищати державу від збройної агресії.

«Навчанням дуже задоволений. Тут є потужна навчально-матеріальна база і чудові викладачі із великим бойовим та педагогічним досвідом. Сьогодні відчуваю, що маю достатню підготовку, аби йти в бойову частину. Хоч раніше й вагався щодо цього, але із початком повномасштабного вторгнення зрозумів, що не зможу стояти осторонь. В нашій країні йде війна. Тому хочеться захищати наші кордони, адже тут живуть мої рідні та близькі», - розповідає студент.

Вже незабаром студенти складуть військову присягу на вірність українському народові. Після цього їм буде присвоєно військове звання «молодший лейтенант запасу».

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ