Статтi

Підготовка офіцерів запасу

ОГОЛОШЕННЯ:

Студентам 1 курсу (набору 2020) прибути на навчання 3 жовтня 2020 року на 9-00 годину,  КПП Національної академії Національної гвардії України. Дозволяється цивільна форма одягу (брюки довгі).

При собі мати зошит, ручку.

Студентам 2 курсу (набору 2019) прибути на навчання 10 жовтня 2020

у військовому одязі, з офіцерським планшетом на 8-00.

Національна академія Національної гвардії України продовжує набор на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу в он-лайн режимі до      1 жовтня 2020 року.

 

Повідомлення для бажаючих навчатись на кафедрі підготовки офіцерів запасу НАНГУ:

У зв’язку з розповсюдженням короновірусу в Україні, Національна академія Національної гвардії України (далі НАНГУ) пропонує:

Громадянам України, які виявили бажання навчатися  за програмою підготовки офіцерів запасу та мають в приписних посвідченнях запис (рукопис) придатний до військової служби, завірений мастичною печатко, мають вищу освіту не нижче бакалавра, або закінчують навчання 2,3,4,5 курсів будуть розглянуті на обрані військові-облікові спеціальності у разі подання в електронному вигляді:

- заяви на навчання;

- ксерокопія довідки про місце навчання, або диплома про освіту

- ксерокопія приписного посвідчення.

Особам у яких  в приписних посвідченнях відсутній запис про придатність до військової служби потрібно подати тільки заяву на навчання. Після закінчення карантину в Україні звернутися до НАНГУ для отримання направлення на військово-лікарську комісію, яку проводить військовий комісаріат за місцем прописки або реєстрації.

Особам у яких в приписних посвідченнях відсутній запис про придатність до військової служби потрібно подати тільки заяву на навчання. Після закінчення епідемії в Україні звернутися до НАНГУ для отримання направлення на військово-лікарську комісію, яку проводить військовий комісаріат за місцем прописки або реєстрації.

Зазначені документи вислати на електронну пошту:

Radik19702603@gmail.com.

Заяви будуть вважатися дійсними від громадян України, які здобувають (завершують 2-й рік навчання)  або здобули вищу освіту не нижче бакалавра, проживають та навчаються в м. Харкові та Харківської області.

Бланк заяви - завантажити

Вартість та  список необхідних документів документів 

 

Офіцери запасу

Національна академія Національної гвардії України – один з п’яти вузів Харкова, який здійснює військову підготовку студентів за програмою офіцерів запасу (Ліцензія від 24.04.2012 р., серія АД № 034547). Військову підготовку проходять громадяни України (в тому числі і особи жіночої статі), придатні до військової служби за станом здоров’я та моральними і діловими якостями.

Військова кафедра є чудовою нагодою добровільної підготовки до служби в армії на офіцерських посадах та дозволяє отримати додаткову військову спеціальність. Молода людина (юнак чи дівчина) вибирає використовувати цей шанс чи ні. Навчання проводиться за 6 військово-обліковими спеціальностями:

„Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів“;

„Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті“;

„Бойове застосування з’єднань, військових части і підрозділів Національної гвардії України з охорони та оборони важливих державних об’єктів та комунікацій“;

„Бойове застосування з’єднань, військових части і підрозділів Національної гвардії України з охорони громадського порядку“;

„Бойове застосування з’єднань, військових части і підрозділів Національної гвардії України з конвоювання, екстрадиції та охорони підсудних“;

„Бойове застосування з’єднань, військових части і підрозділів Національної гвардії України спеціального призначення“.  Особи жіночої статі на дану спеціальність на набираються.

Навчання на військовій кафедрі дає студенту не тільки додаткові знання та навички, необхідні майбутньому офіцеру запасу або державному службовцю, але і дозволяє покращити свою професійну підготовку як цивільного фахівця. Військові дисципліни допомагають студентам чіткіше усвідомити порядок дій у складних професійних ситуаціях, пов’язаних з ризиком для життя, здоров’я, а ряд військових дисциплін, що мають експлуатаційну спрямованість – закріпити і розширити знання та навички, отримані на цивільних кафедрах. Отримані на військовій кафедрі навички дозволяють розвинути в собі організаторські здібності, що є важливим чинником в подальшому працевлаштуванні.

Навчання студентів на кафедрі військової підготовки триває 2 роки. Студенти навчаються відповідно до графіку навчального процесу. З ними проводяться заняття з навчальних дисциплін військового спрямування: стройова підготовка, вогнева підготовка, загальновійськові статути Збройних Сил України, тактико-спеціальна підготовка, РХБ захист, військово-інженерна підготовка, загальновійськова тактика, будова та експлуатація автобронетехніки, управління підрозділами із засобами військового зв’язку. Для якісного проведення занять зі студентами використовується сучасна навчально-матеріальна база Академії в місті Харкові та польовому навчальному центрі, який розташований у селищі Верхня Писарівка Вовчанського району Харківської області.

Заняття з вогневої підготовки є обов’язковим для всіх, хто вивчає військову справу. Студенти вивчають сучасну стрілецьку зброю, виконують вправи підготовчих та бойових стрільб. Заняття проводяться у спеціалізованих класах, на навчально-тренувальному комплексі та військовому стрільбищі.

Завершальним етапом підготовки студентів військової кафедри виступає польовий збір у навчальному центрі Академії - Верхній Писарівці. Протягом місяця студенти в польових умовах мають змогу поглибити теоретичні знання, здобути практичні навички з військових та спеціальних дисциплін: з загальновійськової тактики, тактичної підготовки, вогневої підготовки, водіння та експлуатації бойових та спеціальних машин, РХБ захисту, військового зв’язку. Більшість занять проходять на військовому стрільбищі, де студенти виконують різноманітні нормативи з вогневої підготовки, ведуть практичну стрільбу з усіх видів зброї, що знаходиться на озброєнні у Національної гвардії України (АК-74, ПМ, КПВТ, АГС-17, ГП-25). На тактичному полі навчального центру Академії проводяться практичні заняття з військової топографії та загальновійськової тактики.

Окремим блоком програми є вивчення практичних дій військовослужбовців під час охорони громадського порядку в населених пунктах, охорони особливо важливих об’єктів та спеціальних вантажів.

Навчальний центр Академії забезпечує високий рівень підготовки особового складу та належний рівень проживання військовослужбовців в польових умовах. Під час польових зборів студенти проживають за армійським розпорядком дня.

Окрім навчання зі студентами також цікаво та змістовно проводяться вихідні та святкові дні: у вечірній час організовується перегляд відеофільмів в центрі культури, а також змагання з ігрових видів спорту та спортивні змагання, під час яких вони мають змогу продемонструвати свою силу, витримку та витривалість. Як показує досвід, за час польового збору студенти міцніють морально та фізично.

Варто відмітити, що для юнаків навчальні збори запам’ятовуються особливо: молоді хлопці реально відчувають що таке служба в армії, військова дисципліна, військовий порядок, проживання у наметах, харчування в солдатській їдальні.

Підсумком проходження навчальної програми військової кафедри є підсумкова атестація. У разі успішної здачі іспиту  студенти складають військову присягу на вірність українському народові і одержують звання молодшого лейтенанту запасу. Надалі випускник Академії може зробити кар’єру у будь-якій силовій структурі України: Національній гвардії України, МВС, СБУ, прокуратурі, Збройних Силах.