Статтi

Підготовка офіцерів запасу

ДЛЯ КОГО МИ ПРАЦЮЄМО:

Національна академія Національної гвардії України – один з п’яти вузів Харкова, який здійснює військову підготовку студентів за програмою офіцерів запасу (ліцензія від 24.04.2012 р., серія АД № 034547).

Військову підготовку можуть проходити громадяни України (в тому числі і дівчата), придатні до військової служби за станом здоров’я, моральними і діловими якостями.

Військова кафедра дозволяє отримати додаткову до цивільної військову спеціальність та є чудовою нагодою добровільної підготовки до служби в армії лише на офіцерських посадах.

Молода людина (юнак чи дівчина) самостійно обирають - використовувати цей шанс чи ні.

 

 

КОГО МИ ГОТУЄМО:

Навчання на кафедрі проводиться за 6 військово-обліковими спеціальностями, три з яких мають гуманітарне спрямування:

– Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів Національної гвардії України з охорони та оборони важливих державних об’єктів та комунікацій;

– Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів Національної гвардії України з охорони громадського порядку;

– Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів Національної гвардії України з конвоювання, екстрадиції та охорони підсудних.


Ще три спеціальності спрямовані як на гуманітаріїв, так і на студентів технічного профілю освіти:

– Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів Національної гвардії України спеціального призначення.  Дівчата на дану спеціальність на набираються;

– Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів;

– Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті.


ЩО ДАЄ НАВЧАННЯ НІ ВІЙСЬКОВІЙ КАФЕДРІ:

Випускники кафедри отримують офіцерське звання «молодший лейтенант запасу» та не призиваються на строкову службу.
Навчання на військовій кафедрі дає студенту не лише додаткові знання та навички, необхідні майбутньому офіцеру запасу або державному службовцю, але і дозволяє покращити свою професійну підготовку як цивільного фахівця.
Військові дисципліни допомагають студентам чіткіше усвідомити порядок дій у складних професійних ситуаціях, пов’язаних з ризиком для життя, здоров’я, а ряд військових дисциплін, що мають експлуатаційну спрямованість – закріпити і розширити знання та навички, отримані у цивільних вищих навчальних закладах.
Отримані на військовій кафедрі навички дозволяють розвинути в собі організаторські здібності, що є важливим чинником в подальшому працевлаштуванні та розбудові кар’єри.

 

СКІЛЬКИ І ЧОМУ ТРЕБА НАВЧАТИСЬ:

Навчання студентів на кафедрі військової підготовки триває 2 роки.

Студенти навчаються відповідно до графіку навчального процесу. Відповідно до обраної студентами військової спеціальності, з ними проводяться заняття з різноманітних навчальних дисциплін військового спрямування: вогнева, тактико-спеціальна , військово-інженерна підготовки, загальновійськова тактика, будова та експлуатація автобронетехніки, управління підрозділами із засобами військового зв’язку.

 

Для якісного проведення занять зі студентами використовується сучасна навчально-матеріальна база Академії.

Заняття з вогневої підготовки є обов’язковим для всіх, хто вивчає військову справу. Студенти вивчають сучасну стрілецьку зброю, виконують вправи стрільб. Заняття проводяться у спеціалізованих класах, на сучасному інтерактивному навчально-тренувальному комплексі та на військовому стрільбищі.

 

Завершальним етапом підготовки студентів військової кафедри виступає польовий збір. Протягом місяця студенти в польових умовах мають змогу поглибити теоретичні знання, здобути практичні навички з військових та спеціальних дисциплін. Більшість занять проходять на військовому стрільбищі, де студенти виконують різноманітні нормативи з вогневої підготовки, ведуть практичну стрільбу з усіх видів зброї, що знаходиться на озброєнні у Національної гвардії України (АК-74, ПМ, КПВТ, АГС-17, ГП-25). На тактичному полі проводяться практичні заняття з військової топографії та загальновійськової тактики.

 

Окремим блоком програми є вивчення практичних дій військовослужбовців під час охорони громадського порядку в населених пунктах, охорони особливо важливих об’єктів та спеціальних вантажів.

 

Окрім навчання зі студентами також цікаво та змістовно проводяться вихідні та святкові дні: у вечірній час організовується перегляд відеофільмів в центрі культури, а також змагання з ігрових видів спорту та спортивні змагання, під час яких вони мають змогу продемонструвати свою силу, витримку та витривалість.

 

Підсумком проходження навчальної програми військової кафедри є підсумкова атестація. У разі успішної здачі іспиту  студенти складають військову присягу на вірність українському народові і одержують звання молодшого лейтенанту запасу.

Надалі випускник Академії може зробити кар’єру у будь-якій силовій структурі України: Національній гвардії України, МВС, СБУ, прокуратурі або у Збройних Силах.

 

ЯК ВСТУПИТИ НА ВІЙСЬКОВУ КАФЕДРУ ТА СКІЛЬКИ КОШТУЄ НАВЧАННЯ:

Початок прийому документів - з 03 квітня 2023 року.

Подати документи на навчання мають право громадяни України, які:

– навчаються на 2, 3, 4 курсі бакалаврату будь-якого вищого навчального закладу Харкова;

– навчаються у магістратурі будь-якого вищого навчального закладу Харкова;

– вже мають базову вищу освіту.

Під час навчання на військовій кафедрі студенти не можуть бути призвані на строкову військову службу навіть у випадку, якщо навчання у цивільному вищому навчальному закладі вони закінчують та отримують диплом раніше ніж закінчують навчання на військовій кафедрі!

Вартість повного курсу навчання складає 22 000 грн. Ціна не може змінюватись під час всього періоду навчання. Можлива посеместрова оплата!

 

Крок перший:

Зверніться до представників військової кафедри Національної академії Національної гвардії України за телефоном з 9.00 до 17.30 пн-пт: моб. +38-066-598-74-18 або на електрону адресу nanguvk@gmail.com.

 

Крок другий:

Подайте заяву на вступ (ЗАВАНТАЖИТИ ФОРМУ) та отримайте направлення на проходження військо-лікарської комісії у районних територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП) за місцем проживання або реєстрації.Чоловікам при подачі заяви на вступ при собі мати оригінал приписного посвідчення, жінкам паспорт та з’ясувати назву військового комісаріату за місцем проживання або реєстрації.

 

Крок третій:

Пройдіть військо-лікарської комісії у районних територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП) за місцем проживання або реєстрації та отримайте висновок про придатність до військової служби.

 

Крок четвертий:

Принесіть до Національної академії Національної гвардії України оригінали та копії наступних документів:

Усі ксерокопії документів високої якості виготовляються в форматі А-4 (книжкова орієнтація бумаги)

1. Довідка військо-лікарської комісії (додаток ф.4), яку ви отримаєте в РТЦК та СП після проходження ВЛК;

2. Ксерокопія та оригінал біометричної ID-картки або паперового паспорту.

3. Ксерокопія (2 примірника) та оригінал довідки про встановлення групи крові та резус-фактору студента від лабораторії з зазначенням місця її знаходження, прізвищем особи, яка зробила аналіз та печаткою медичної установи,

4. Ксерокопія ідентифікаційного коду – 2 примірника;

5. Ксерокопія приписного свідоцтва або військового квитка – 1 примірник;

6. Оригінал характеристики з місця навчання (завірена мастичною печаткою) – 1 примірник;

7. Ксерокопія свідоцтва про народження – 1 примірник;

8. Ксерокопії документів про освіту:

- атестат про середню освіту та додаток до нього - в 1 примірнику,

- диплом, додаток молодшого спеціаліста (технікум, коледж) в 1 примірнику,

- диплом, додаток бакалавра у разі продовження навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр в 1 примірнику.

9. Фото 3х4 – 4 шт.,

10. Конверти з маркою по Україні – 2 шт.,

11. Папка з зав’язками – 2 шт.

 

Будь ласа, зверніть увагу - документи виконані в режимі фотокопії прийматися не будуть!

Укласти контракт та підписати угоду на навчання можливо в процесі подання документів або після цього з 10.00 до 12.00  та  з 14.00 до 16.00 години у кімнаті відвідувачів з понеділка по п’ятницю (субота та неділя вихідні дні).

 

Будемо раді бачити вас у нашому навчальному закладі!

 

З 20 березня 2023 року громадяни України можуть звертатися за адресою: м.Харків, майдан Захисників України №3  за направленням для проходження військово-лікарської комісії в районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки де перебуваєте на військовому обліку. Після проходження ВЛК ( на руки отримаєте довідку №4) де визначена придатність до військової служби.

Довідка №4 це ВЛК,  копія та оригінал приписного свідоцтва, паспорт надасть змогу подати заяву на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу. Документи будуть прийматися з 03 квітня 2023 року у кімнаті відвідувачів Національної академії НГУ м.Харків, майдан Захисників України №3.

Перелік документів дивіться на сайті Академії у розділі (офіцери запасу).