Загльна


Організація навчання в Академії заснована на багаторічному досвіді викладачів і базується як на класичних і перевірених методах, так і на сучасних методиках навчання з використанням новітньої тренажерної та обчислювальної техніки. Усі аудиторії обладнані відповідно до сучасних освітніх вимог, оснащені за останнім словом науки і техніки. Спеціалізовані лабораторії та майстерні дають можливість кожному курсанту та студенту набути практичних навичок.

Науково-педагогічний склад Академії постійно вдосконалює методику викладання навчальних дисциплін, знаходить оптимальні форми і методи навчання. Основа інноваційної діяльності полягає в оновленні педагогічного процесу, внесенні новоутворень у традиційну систему. Підтвердження тому - новий сучасний вогневий комплекс, який  не має аналогів в Україні. Зроблений за останнім словом комп’ютерної техніки: в ньому встановлені бойовий, мультимедійний та мультиекранний  тири. Він надає змогу ефективно навчати особовий склад володінню зброєю та одразу відпрацьовувати помилки за допомогою інтерактивних засобів навчання.

Використання сучасного обладнання не виключає звернення до багатої історичної спадщини. В Академії зібрано колекцію старовинної зброї, яку курсанти вивчають під час занять. (Турецька кременева рушниця XVII ст.; автомат Федорова – попередник сучасного покоління автоматичних гвинтівок 1913 року випуску - таких в світі залишилось лише три).

Навчально-матеріальну базу Академії доповнює потужний навчальний центр, що розташований у с. Верхня Писарівка на березі річки Сіверський Донець. Там створено ефективну систему практичної підготовки курсантів до дій у повсякденних та екстремальних умовах. Комплекс спеціальної підготовки, гірське та десантно-штурмове містечко дозволяють готувати справжніх професіоналів. Унікальність комплексу в можливості відпрацювання усіх завдань, які виконують підрозділи спеціального призначення в умовах наближених до бойових.

До спорту в навчальному закладі особливе ставлення. Численні призери міжнародних та всеукраїнських змагань справжнє тому підтвердження. Спортивні успіхи вихованців Академії є наслідком дієвої системи фізичної підготовки та сучасної матеріальної бази. Спорт та високі досягнення органічно поєднується в ній із фізичною загартованістю – невід’ємною складовою справжнього чоловіка. Для спортивних занять в Академії існують тренажерний комплекс, міні стадіон, універсальний ігровий та спортивний майданчик, зал рукопашного бою та сучасна спортивна база навчального центру. Студенти мають можливість безкоштовно відвідувати усі спортивні секції, що допомагає їм у розвитку особистості і гартує фізично.

Знання, отримані на лекціях та практичних заняттях, закріплюються під час стажування у військах. Курсанти відпрацьовують  на практиці теоретичні знання та набувають навички за спеціальністю безпосередньо у військових частинах, з’єднаннях.

Створені умови навчання та проживання курсантів відповідають державним стандартам. Виділений Інтернет давно перетворився  на частину курсантського побуту. Працюють спеціалізовані бібліотеки, забезпечуючи курсантів та студентів необхідною літературою за напрямками професійної освіти.

Матеріальна база, науково-педагогічний потенціал, фінансування дозволяють проводити багаторівневу послідовну підготовку офіцерів оперативно-тактичного та тактичного рівня, бакалаврів, спеціалістів, магістрів. В Академії існують курси післядипломної освіти. Академія є основним центром військової науки Національної гвардії України, де зосереджено значний науковий та управлінський потенціал. З відкриттям докторантури в Академії завершено формування повного циклу підготовки наукових кадрів.

Великих змін навчальний заклад зазнав з початком проведення антитерористичної операції на сході України.

В той час коли на озброєння Національної гвардії почали надходити нова техніка та озброєння, виявися деякий дефіцит спеціалістів з їх використання. Саме тому перші екіпажі нового бронетранспортера БТР 4Є були ніхто інші, як викладачі кафедри стрільби та озброєння і кафедри тактики Академії. Вони, пройшовши короткі курси у КБ Морозова, вже безпосередньо під час бойових дій отримували дорогоцінний досвід, який надалі ще не раз стане їм в нагоді. Згодом в Академії були створені курси підготовки екіпажів БТР 4Є, викладають де, саме ці бойові викладачі. За замовленням Академії КБ Морозова виготовило спеціальний тренажер для підготовки екіпажів БТР 4Є, що надало змогу готувати фахівців швидше, зберігаючи таким чином бюджетні гроші на пальне та витратні матеріали. Завдяки курсам з’явилася можливість у найнеобхіднішу мить підготувати потрібну кількість екіпажів та зміну їм. Сьогодні ці викладачі навчають і військовослужбовців Збройних сил України, на озброєння яких також почала надходити така техніка.

Крім цього, протягом багатьох місяців в зоні АТО знаходились офіцери Академії – командири, офіцери по роботі з особовим складом, психологи, тиловики, автомобілісти та зброярі, які приймали участь у створенні підрозділів, що ефективно  виконували свої завдання в таких тяжких умовах і такий тяжкий час. Загалом на сьогоднішній день 9О % офіцерського складу навчального закладу прийняли участь в проведенні антитерористичної операції та, безпосередньо, в бойових діях.

Змінено і програму навчання курсантів. Впродовж усієї антитерористичної операції, викладачі всіх кафедр, враховуючи набутий досвід, та, аналізуючи хід конфлікту, наповнюють програми матеріалом, враховуючи вже потреби сьогодення. Основний наголос робиться на практичних заняттях, їх кількість постійно зростає.

Шістнадцять вихованців загинули під час бойових дій. Вони навчалися в Академії, а тепер на прикладах їхніх мужніх вчинків ми навчаємо нове молоде покоління, яке завжди знатиме своїх героїв.

Академія продовжує розширювати зв’язки в рамках програм міжнародного співробітництва з правоохоронними формуваннями країн світу.

На базі мовного центру готують офіцерів для міжнародної миротворчої діяльності. Офіцери та курсанти відбувають у закордонні відрядження, беруть участь у стажуваннях, навчаннях, міжнародних семінарах і конференціях у Франції, Італії, Китайській Народній Республіці, Турції, Румунії, США, Німеччині, Великобританії, Казахстані, Вірменії. На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Західного оперативного командування Сухопутних військ Збройних Сил України офіцери та курсанти навчального закладу вже двічі приймали участь у міжнародних українсько-американських навчаннях RAPID TRIDENT та протягом 7 місяців, в якості перекладачів,  у українсько-американських командно-штабних навчаннях «Fearless Guardian».

Там, де шануються славні традиції, там визначені перспективи розвитку. Візитна картка Академії - показові виступи курсантів з шаблями та карабінами. Парадні розрахунки нашого навчального закладу є бажаними гостями на всіх міських та обласних заходах. Символічною стала участь парадного розрахунку курсантів у Марші Незалежності в м.Києві, адже крокуємо у військових парадах ми  з 1931 року.

Звичайно ж, курсантське та студентське життя - це не лише навчання. В Академії створено всі необхідні умови для того, щоб реалізувати свої здібності, таланти. Є власна команда КВК , працює більше 40 гуртків. Активну участь в житті навчального закладу приймає студентське самоврядування. Голосно заявити про себе можна і на різноманітних загально академічних та міських заходах і конкурсах.

Знання і досвід, отримані в Академії надають можливість досягати великих успіхів. Серед випускників десятки державних діячів, генералів, керівників правоохоронних структур, діячів бізнесу.

Академія впроваджує нові методики навчання та виховання курсантів і студентів, що дозволяють встановлювати високі освітні  стандарти. Диплом Академії дає змогу зайняти конкурентоспроможну позицію на сучасному ринку праці. Варто лише  вчитися, працювати, творити.