наш факультет

Гуманітарний факультет

Гуманітарний факультет - це структурний підрозділ Національної академії Національної гвардії України. На факультеті готують військових фахівців на першому (бакалаврському), другому (магістерському) рівнях вищої освіти тактичного рівня військової освіти та фахівців на першому (бакалаврському), другому (магістерському) рівнях вищої освіти за кошти юридичних та фізичних осіб.

Факультет спеціалізується на підготовці військових психологів та фахівців з комунікації і перекладу.
254
Забезпечення військ (сил)

053
Психологія

035
Філологія

4 роки

перший бакалаврський рівень освіти

1,5 роки

другий магістерський рівень освіти

1. Історична довідка.
Історія гуманітарного факультету розпочинається 1 липня 2006 року. Факультет №4 (гуманітарний) очолив полковник Костянтин Гунбін. З 2011 року факультет очолює полковник Сергій Іщенко. В 2017 році в ході реорганізації на факультеті було створено кафедру соціально-гуманітарних дисциплін та кафедру психології та педагогіки.
В 2018 році факультет №4 (гуманітарний) – отримав назву гуманітарний факультет, до складу якого ввійшли  кафедра філології, перекладу та мовної комунікації, кафедра фонетики та граматики, кафедра соціально-гуманітарних дисциплін, кафедра психології та педагогіки. 1 вересня 2019 року на факультеті було створено кафедру філології, перекладу та стратегічних комунікацій в результаті об’єднання кафедри філології, перекладу та мовної комунікації та кафедри фонетики та граматики. Сьогодні завідуючою кафедри філології, перекладу та стратегічних комунікацій є Ірина Лисичкіна, начальником кафедри соціально-гуманітарних дисциплін – підполковник Олексій Міршук, начальником кафедри психології та педагогіки – підполковник Станіслав Ларіонов. Обов’язки заступника начальника гуманітарного факультету по роботі з особовим складом виконує підполковник Олександр Загребельний, заступника начальника гуманітарного факультету з навчальної роботи – начальника навчальної частини - підполковник Андрій Дорофєєв.
 
2. Кого готує факультет.
Факультет готує військових фахівців за рахунок державного бюджету та здобувачів вищої освіти,  які навчаються за кошти юридичних та фізичних осіб. На факультеті здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти:
- у галузі знань 25 Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону, за спеціальністю 254 Забезпечення військ (сил) на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях  вищої освіти та тактичному рівні  військової освіти. По закінченні навчання випускники отримують дипломи державного зразка та кваліфікацію офіцер тактичного рівня;
- у галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки, за спеціальністю 053 Психологія на першому (бакалаврському) рівні  вищої освіти та тактичному рівні  військової освіти. По закінченні навчання випускники отримують дипломи державного зразка та кваліфікацію офіцер тактичного рівня;
Підготовка здобувачів вищої освіти, які навчаються за кошти юридичних та фізичних осіб здійснюється:
- у галузі знань 03 Гуманітарні науки, за спеціальністю 035 Філологія на першому (бакалаврському) та другому (магістерському)рівнях  вищої освіти. По закінченні навчання випускники отримують дипломи державного зразка та кваліфікацію бакалавр філології за спеціалізацією «Переклад з двох мов (англійська та німецька/французька)» та Магістр філології за спеціалізацією «Загальний переклад»
 
2.1 Підготовка здобувачів вищої освіти (курсанти) - ВІДКРИТИ
2.2 Підготовка здобувачів вищої освіти (студенти) - ВІДКРИТИ
 
3. Науково-педагогічний склад.
До складу  гуманітарного факультету входять 3 кафедри:
- кафедра філології, перекладу та стратегічних комунікацій
- кафедра психології та педагогіки
- кафедра соціально-гуманітарних дисциплін
 
На факультеті викладають 55 науково-педагогічних працівників. З них 3 доктори наук, 30 кандидатів наук, 2 професори, 20 доцентів, 1 старший науковий співробітник, 1 заслужений працівник освіти України, 1 має почесне звання (учений Центру імені Дж. Маршала), 10 (62 %) військових науково-педагогічних працівників мають досвід виконання бойових завдань у зоні ООС(АТО).
 
4. Досягнення здобувачів вищої освіти.
Складовою освітнього процесу на гуманітарному факультеті є активне залучення курсантів і студентів факультету до наукових досліджень, творчого пошуку, громадської діяльності та спорту. Курсанти і студенти факультету є іменними стипендіатами премій Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, переможцями у Міжнародних, Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах та спортивних чемпіонатах.
 
Старший сержант Шафігулін Ігор Ігорович  – учасник бойових дій, отримав державну нагороду -  медаль «За військову службу Україні»;
молодший сержант Шкільнюк Богдан Іванович – 6-разовий чемпіон України з бігу на 2000 м з перешкодами, член збірної команди України з легкої атлетики у 2013-2016 р.р., I місце з легкої атлетики (крос) за програмою комплексних змагань “Динаміада-2020” серед ВНЗ МВС на дистанції 3км;
солдат Малиш Віта Сергіївна – призерка Всеукраїнської олімпіади з української мови та Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика;
солдат Рябчук Марина Олегівна – призерка Всеукраїнського етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка;
молодший сержант Гончар Мирослав Вікторович – майстер спорту України по кікбоксингу, дворазовий чемпіон світу, чемпіон всеукраїнського турніру по боксу;
молодший сержант Табачук Артем Олегович – чемпіон світу з спортивного універсального бою 2019 року;
молодший сержант Путря Марія Петрівна – чемпіонка України з карате; 
старший солдат Ковальчук Максим Анатолійович – III місце з легкої атлетики (крос) за програмою комплексних змагань «Динаміада-2020» серед ВНЗ МВС на дистанції 1км, II місце обласний крос на 1000м ФСТ Динамо, II місце у всеукраїнському патріотичному забігу з легкої атлетики в пам’ять про загиблих воїнів «Шаную воїнів, біжу за героїв України»;
солдат Ментянник Дмитро Дмитрович – триразовий чемпіон України з футзалу, дворазовий володар Кубку України, кращий гравець України 2016-го року, кращий бомбардир 5-ї, 3-ї, 2-ї ліг 2019-2021 років, III місце кубок ФК «УНІВЕР», екс-гравець молодіжної збірної України з футзалу  U-21.
 
5. Найбільш відомі випускники.
Денис Ленець – заступник директора департаменту міжнародного співробітництва МВСУ;
Артем Міняйло – начальник відділу організації міжнародних заходів МВСУ;
підполковник Валентин Сірак нагороджений орденом «За мужність» III ступеня;
майор Олег Мироненко орденом «За мужність» III ступеня, медаллю «За військову службу Україні» ;
капітан Іван Бабіч нагороджений орденом « Данила Галицького» ;
лейтенант Вікторія Піскунова - дворазова чемпіонка світу з кікбоксингу, посіла 1 місце на чемпіонаті світу з військово-спортивного багатоборства.
лейтенант Шуляк Андрій Русланович – призер чемпіонату України серед ВНЗ з гирьового спорту;
лейтенант Федоріненко Василь Олександрович – ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт МВС України у номінації «Психологічне забезпечення»;
лейтенант Ващенко Анастасія Андріївна – посіла 1 місце на Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;
лейтенант Бойчук Христина Іванівна – в 2019 році обрана амбасадором «Цілі сталого розвитку №5 – гендерна рівність» в рамках лідерської програми для молоді «Амбасадори Цілей сталого розвитку».
 
6. Додаткова інформація.
Важливим напрямком роботи гуманітарного факультету є тісне співробітництво з вітчизняними та закордонними університетами, міжнародними організаціями та лінгвістичними відділами посольств зарубіжних країн: зустріч з послом США в Україні в рамках «Програми обміну майбутніх лідерів» (FLEX) в Україні, участь у прийомі іноземних делегацій з США, Франції, Канади, Швеції, Румунії, Італії, Туреччини, Молдови, Латвії участь в семінарах з представниками програми Україна - НАТО, в міжнародних навчаннях як в Україні, так і закордом, стажування офіцерів, викладачів та курсантів у Франції, Італії, США, Канаді, Угорщині, Румунії, Болгарії, Туреччині, Нідерландах.
Досвід перекладацької діяльності особовий склад факультету набував під час прийняття участі у американсько-українських навчаннях «Fearless Guardian» та «Rapid trident» на полігоні у Яворові. Курсанти залучались до міжнародних навчань сил поліції «Lowland grenade -2018», що відбувались на базі навчального центру національної жандармерії Нідерландів, м. Марневард. Курсанти гуманітарного факультету у складі делегації від академії відвідали школу підготовки офіцерів Національної жандармерії Франції.
На факультеті проводять практичні заняття та майстер-класи висококваліфіковані викладачі з Франції, США, Німеччини. Курсанти та офіцери складають іспити STANAG з англійської мови, отримують сертифікати від представників Посольства Франції в Україні за результатами складання іспиту з французької мови.
На факультеті працює гурток з англійської мови «D-club (discussion)», гурток «Стратком» гурток французької мови, гурток німецької мови, науковий гурток кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та кафедри психології та педагогіки, де молодь закріплює на практиці теоретичні знання, отримує додаткову інформацію та розвиває практичні навички.
Гурток кафедри психології та педагогіки працює як дискусійний майданчик, його відвідують кращі науковці-психологи Харківського регіону, зокрема професори ХНМУ, ХНУВС, ХДАК, НТУ "ХПІ" тощо, які діляться досвідом наукової роботи і психологічної практики. В межах роботи наукового гуртка з курсантами проводились дискусії з тематики неінструментальної детекції нещирості, роботи поліграфологів, психологічного консультування за допомогою МАК-карт, позитивного і критичного мислення. 
Науково-педагогічними працівниками факультету розробляється навчально-методична література та електронні підручники. Навчальні аудиторії факультету оснащені сучасним технологічним обладнанням та комп’ютерною технікою з виходом у мережу “Інтернет”.
На базі гуманітарного факультету створено студентське самоврядування, представники якого активно беруть участь в молодіжному житті вищих навчальних закладів м. Харкова.

наставники
фото та відео

Галерея

Усі фото
Обери свій

Інші факультети

faculty
Оперативний
faculty
Командно-штабний
faculty
Факультет логістики
faculty
Гуманітарний факультет
будь у курсі подій

Новини

Усі новини
у Вас є питання?

Відповіді

Які ЗНО потрібно здавати для вступу?

Треба обрати ЗНО згідно обраної спеціалньості для навчання

З чого розпочати вступ до академії?

1) ознайомитись із навчальним закладом та обрати факультет для навчання; 2) обрати необхідні для обраної спеціальності предмети ЗНО; 3) звернутися до Академії (м. Харків) або до найближчої військової частини Нацгвардії та повідомити про вступ (до червня поточного року); 3)* для військовослужбовців НГУ: подати рапорт по команді на навчання в Академії НГУ.

Коли будуть результати вступних випробувань?

Результати про зарахування оголошують по закінченню всих іспитів

Хто має право на навчання в Академії?

Особи від 17 до 30 років, які мають повну загальну середню, професійно-технічну освіту. ( Дозволяється з 16 років, якщо до 31.12 поточного року виповниться 17 років).

Як проходить працевлаштування після закінчення навчання?

Відбувається розподіл наступних місць сулжби по Україні

Скільки років потрібно навчатись?

"бакалавр" - 4 роки; "магістр" - 1,5 років/

Якщо у Вас залишились питання напишіть нам
або телефонуйте за номером:
+38 (057) 732-87-58