Screenshot_1
nagradigosukrorden_007b_ukr1-80x80

полковник                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Соколенко Андрій Аполлінарійович

Заступник командира військової частини з тилу – начальник тилу військової частини 3002 Західного оперативного територіального об’єднання Національної гвардії України полковник Соколенко А.А. зарекомендував себе грамотним, працездатним, підготовленим офіцером.

З метою збереження життя військовослужбовців під час несення служби на блокпостах разом з волонтерськими організаціями було обладнано бліндажі та блокпости бетонними перекриттями, що дало можливість набагато ефективніше використовувати наявне озброєння та техніку під час несення служби і забезпечило збереження життя військовослужбовців під час обстрілів ворога з артилерійських систем та стрілецької зброї.

17 травня 2015 року поблизу міста Попасне Луганської області на вул. Парусній, під час слідування автомобіля з військовослужбовцями, між 19-м та 20-м блокпостами автомобіль, у якому перебував полковник Соколенко А.А. підірвався на фугасній міні. Від отриманих поранень полковник Соколенко А. А. помер.

За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Військовій присязі та українському народові, зразкове виконання службово-бойових завдань, за особисту мужність і героїзм у складних умовах загрози життю та здоров’ю полковник Соколенко Андрій Аполлінарійович заслужив нагородження орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Указом Президента України  №206/2019 за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі полковнику Соколенку Андрію Аполлінарійовичу присвоїєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка"  (посмертно).

 

Андрій Соколенко в Книзі пам'яті полеглих за Україну