43708591125_32de7f317b_k

Найважливішою та хвилюючею подією у  житті є проведення ритуалу  прийняття Військової присяги. Військова присяга — документ юридичної сили, що має велике державне значення. У ній сформульовано найважливіші вимоги, які ставляться до воїна і які він має неухильно виконувати в інтересах національної безпеки України. Складаючи присягу, воїн гвардієць клянеться перед народом, державою бути вірним і відданим їм, як були вірними й відданими рідній землі запорозькі козаки, Січові стрільці, борці з фашизмом у роки Другої світової війни.

Урочистий ритуал складання присяги відбувається в надзвичайно урочистій обстановці на плацу навчального закладу. Розпочинається захід з виносу Бойового Прапору та привітального виступу начальника Академії. Молодий воїн зі зброєю в руках біля Бойового прапора військової частини перед строєм командирів дає персональну клятву народові України. Прийняття Військової присяги для кожного військовослужбовця залишається в пам'яті на все життя. Вірність військовому обов'язку, Військової присяги - це традиція, і її дотримання є мірилом моральності громадянина, його справ і вчинків. Виконуючи свій військовий обов'язок, кожна людина тримає випробування на громадянську і моральну зрілість.

«В нашому житті  настала значна подія, яка  відбувається лише один раз у житті чоловіка  і яку ми ніколи не забудемо. Дякуємо командирам та начальникам, які виховали із нас справжніх воїнів та довели до цієї знаменної дати. Наші батьки тепер можуть пишатися нами!», – зазначив в одному із інтерв’ю солдат Тарас Стецюра.

В останні роки впроваджено ритуал  підйому (спуску) Державного Прапора України. На початку робочого тижня (щопонеділка) підйом Прапора здійснюється в ранковий час відмінником у навчанні під час загального шикування особового складу. Підйом Прапора супроводжується виконанням особовим складом Державного Гімну України. Цей ритуал  призначений для розвитку військових традицій, формування в особового складу високої патріотичної свідомості, гордості і поваги до державних символів України та військових ритуалів.

На сьогодні участь у військових парадах стала невід’ємною частиною військових ритуалів нашого  навчального закладу. Слід згадати парад 9 травня 2010  коли у Харкові вітаючи ветеранів Другої світової війни та їх нащадків, мешканців та гостей Харкова, площею Свободи пройшли  парадні розрахунки Академії. А в ході урочистостей з нагоди 66 – ї річниці Великої Перемоги, зведений підрозділ Почесної варти Академії продемонстрував десяткам тисяч глядачів небачене досі дійство – плац – парад. Під музику духового оркестру 117 військовослужбовців виконали складні елементи стройової підготовки з карабінами та офіцерськими шаблями.

Не є виключенням паради до  Дня незалежності  України на столичному Хрещатику. Де пліч о пліч парадним маршем крокують українські військові, воїни  та ветерани АТО і військовослужбовці країн НАТО. Стройовий вишкіл Главі держави та численним глядачам-киянам та гостям столиці – продемонстрували і курсанти нашого навчального закладу.

Минають роки навчання в Академії і останнім ритуалом курсантського життя є випуск молодих офіцерів - присвоення первинного офіцерського звання, прощання випускників з Бойовим Прапором Академії, вручення дипломів та нагород, урочистий марш, вітальні слова та дзвін монет, яким і завершується офіційна частина випуску офіцерів Національної академії Національної гвардії України.

Жодне святкове дійство чи урочистий захід  нашого навчального закладу не проходить без вшанування  пам'яті  випускників та викладачів, які загинули під час виконання службових обов’язків як хвилиною мовчання, так і покладанням квітів біля Стели Героїв.

Військові ритуали мають велике значення в житті, навчанні та військовій службі. Вони викликають велике емоційне хвилювання, душевний підйом, надихають на ратну працю і подвиг. У прапорах, орденах, пам'ятниках героїчних битв - частинка історії країни, народу, зв'язок з героями, які пролили кров за свободу і незалежність Батьківщини. У військовій символіці акумульовані слава, мужність, стійкість бійців колишніх поколінь і в той же час нагадування про те, щоб сьогоднішнє покоління зберігало і множило цю славу.