• парад

Національна академія Національної гвардії України була заснована в далекому 1931 році. Протягом більш ніж 85 років своєї історії, наш ВНЗ незмінно залишається одним з провідних вищих військових закладів, який  впевнено займає передові позиції серед військових ВНЗ України. Подібний високий результат забезпечується цілим рядом взаємопов’язаних факторів, до числа основних з яких передусім слід віднести наступні:

  • сформовані традиції  Національної академії, саме завдяки яким нашому колективу вдалося не тільки пережити складні періоди у житті Держави, а й накопичити ресурси для поступального руху вперед в наш час;   
  • професорсько – викладацький склад, який забезпечує незмінно високу якість викладання широкого спектра як військових, так і теоретичних дисциплін нашим курсантам, студентам, магістрантам та аспірантам;    
  • широкий круг дисциплін, які викладаються на високому рівні постійно видозмінюється в повній відповідності як у зв’язку з безперервним поступальним розвитком науково - технічного прогресу, так і з урахуванням тих соціально – економічних перетворень, які відбуваються в нашій країні, що дозволяє нашим випускникам користуватися високим попитом на сучасному динамічно мінливому ринку праці.

Позитивна атмосфера в навчальному закладі  в значній мірі визначається також незмінно коректним ставленням до курсантів і студентів з боку викладачів.

Національна академія є одним з провідних в нашій країні науковим та освітнім центром, що займає лідируючі позиції у військовій вищій освіті в Україні, який забезпечив за роки свого існування підготовку більше 30 000 професіоналів, які успішно працювали і працюють в даний час не тільки в Україні і країнах ближнього зарубіжжя, але і в багатьох інших державах.  Сьогодні в Національній академії навчаються більше 2000 курсантів, студентів, магістрів та ад’юнктів та працюють більше 500 викладачів та співробітників.

З перших днів, коли на Сході України розпочалась Антитерористична операція, офіцери Академії брали в ній участь.  Фахівці автомобільної та бронетанкової служби, служб тилу, зв'язку, озброєння, взаємодії з засобами масової інформації та офіцери управління навчального закладу брали участь у розгортанні  перших позицій Національної гвардії в зоні проведення операції. З 2014 року майже весь особовий склад навчального закладу виконував службово-бойові завдання в АТО та весь цей досвід знайшов відображення в навчальному процесі і активно використовується науково-педагогічним складом.

27 травня 2014 року у зв’язку з відтворенням на базі внутрішніх військ МВС  України, академія реорганізована в Академію Національної гвардії України.

4 червня 2014 року указом в.о. Президента України Олександра Турчинова, ураховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності Академії Національної гвардії України, її вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки, надано статус національної та нове найменування — Національна академія Національної гвардії України.

А вже 24 серпня 2015 року з нагоди 24-ої річниці з Дня Незалежності України Верховний головнокомандувач — Президент України Петро Порошенко урочисто вручив бойовий прапор Національній академії Національної гвардії України.

На честь 25-ї річниці Дня Незалежності України у 2016 році, під час святкового параду, офіцери та курсанти пройшли урочистим маршем по центральній вулиці міста Києва. Серед них стройовим кроком йшли військовослужбовці нашого навчального закладу, які захищали суверенітет України під час Антитерористичної операції на сході держави.

У лютому 2017 року в складі Національної академії Національної гвардії України було створено Київський факультет.

В 2017 році, вперше в історії України, у параді взяли участь військовослужбовці з 10 дружніх країн, 9 з яких є членами НАТО. Особовий склад Національної академії крокував з військовослужбовцями Збройних Сил Великої Британії, Грузії, Естонії, Канади, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Румунії і Сполучених Штатів Америки.

Національна академія впевнено дивиться в майбутнє. Ми переконані, що спираючись на унікальний колектив професіоналів, що працюють в стінах нашого навчального закладу, ми і далі будемо вносити вагомий внесок у розвиток нашої Батьківщини, готуючи справжніх професіоналів своєї справи  – офіцерів Національної гвардії України.