1

Національна академія Національної гвардії України була заснована в далекому 1931 році. Протягом більш ніж 85 років своєї історії, наш ВНЗ незмінно залишається одним з провідних вищих військових закладів, який  впевнено займає передові позиції серед військових ВНЗ як України, так і колишніх республік Радянського Союзу. Подібний високий результат забезпечується цілим рядом взаємопов’язаних факторів, до числа основних з яких передусім слід віднести наступні:

  • сформовані традиції  Національної академії, саме завдяки яким нашому колективу вдалося не тільки пережити складні періоди у житті Держави, а й накопичити ресурси для поступального руху вперед в наш час;   
  •  професорсько – викладацький склад, який забезпечує незмінно високу якість викладання широкого спектра як військових, так і теоретичних дисциплін нашим курсантам, студентам, магістрантам та аспірантам;    
  • широкий круг дисциплін, які викладаються на високому рівні постійно видозмінюється в повній відповідності як у зв’язку з безперервним поступальним розвитком науково - технічного прогресу , так і з урахуванням тих соціально – економічних перетворень, які відбуваються в нашій країні, що дозволяє нашим випускникам користуватися високим попитом на сучасному динамічно мінливому ринку праці.

Позитивна атмосфера в навчальному закладі  в значній мірі визначається також незмінно коректним ставленням до курсантів і студентів з боку викладачів.

Національна академія є одним з провідних в нашій країні науковим та освітнім центром, що займає лідируючі позиції у військовій вищій освіті в Україні, який забезпечив за роки свого існування підготовку більше 30 000 професіоналів, які успішно працювали і працюють в даний час не тільки в Україні і країнах ближнього зарубіжжя, але і в багатьох інших державах.    Сьогодні в Національній академії навчаються більше 2000 курсантів, студентів, магістрів та ад’юнктів та працюють більше 500 викладачів та співробітників.

27 травня 2014 року у зв’язку з відтворенням на базі внутрішніх військ МВС  України академія реорганізована в Академію Національної гвардії України.

4 червня 2014 року указом в.о. Президента України Олександра Турчинова, ураховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності Академії Національної гвардії України, її вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки, надано статус національної та нове найменування — Національна академія Національної гвардії України.

А вже 24 серпня 2015 року з нагоди 24-ої річниці з Дня Незалежності України Верховний головнокомандувач — Президент України Петро Порошенко урочисто вручив бойовий прапор Національній академії Національної гвардії України.

Національна академія впевнено дивиться в майбутнє. Ми переконані, що спираючись на унікальний колектив професіоналів, що працюють в стінах нашого навчального закладу, ми і далі будемо вносити вагомий внесок у розвиток нашої Батьківщини, готуючи справжніх професіоналів своєї справи  – офіцерів Національної гвардії України.