PARAD_001

Розпорядженням кабінету міністрів України від 27.05. 2014 року №526-Р Указом Президента України від 04.06.2014 року №497/2014 року Академію НГУ реформовано в Національну академію Національної Гвардії України.

Ті часи співпали із загостренням ситуації на Сході України. На озброєння Національної гвардії почали надходити нова техніка та озброєння, у зв’язку з чим виявися деякий дефіцит спеціалістів з їх використання. З цією метою в Академії було організовано курси підготовки екіпажів БТР 4Є. За замовленням Академії КБ Морозова виготовило спеціальний тренажер для підготовки екіпажів БТР 4Є, що надало змогу готувати фахівців швидше. Надалі, всі екіпажі, що потрапляли у зону бойових дій проходили попередню підготовку в Академії.

Фахівці автомобільної та бронетанкової служби, служб тилу, зв'язку, озброєння, взаємодії з засобами масової інформації, роботи з особовим складом, психологи, викладачі кафедр та офіцери управління навчального закладу брали участь у розгортанні  перших позицій Національної гвардії в зоні проведення АТО. З 2014 року майже весь особовий склад навчального закладу виконував службово-бойові завдання в АТО та весь набутий досвід знайшов відображення в навчальному процесі і активно використовується науково-педагогічним складом.

За проявлену мужність і відданість в зоні проведення АТО - 6 військовослужбовців академії нагороджені Орденом «Богдана Хмельницького», 19 нагороджено Орденом « За мужність», 11  - нагороджені Орденом «Данила Галицько». Понад 30 військовослужбовців академії нагороджені медалями.

Та, нажаль,  під час виконання службово-бойових завдань загинуло 15 військовослужбовців.  Їх мужність, самопожертва заради України,- назавжди залишаться в нашій пам’яті, наших серцях.

З урахуванням міжнародної обстановки та  гострої потреби в високо професійних кадрах  Академія значно підняла рівень підготовки високо професійних кадрів командних, тилових, технічних та гуманітарних спеціальностей тактичного та оперативно-тактичного рівнів, більшість з яких пройшли випробування  в зоні проведення антитерористичної операції.   Академія має постійно діючі адьюнктуру та магістратуру, курси післядипломної освіти офіцерського складу.

Знайшла подальше удосконалення робота по удосконаленню на достатньому рівні нових педагогічних ідей, щодо їх адаптації до умов організації навчально-виховного процесу, а також упровадження в практику кращого педагогічного досвіду.

Значно розширилось міжнародне співробітництво навчального закладу. Особовий склад академії залучався до проведення спільних з іноземними державами, членами НАТО маневрів та навчань. В підготовці курсантів до протидії тероризму брали участь фахівці США, Франції та інших країн. Проводились спільні  з представниками іноземних держав науково-теоретичні конференції. На  базі Національної академії  відбулось розширене засідання Військової Ради в роботі якої прийняв участь Секретар Ради національної безпеки і оборони України О.Турчинов, Міністр внутрішніх справ А. Аваков та командувач НГУ .

Рішення військової Ради та вимоги Президента України чітко і послідовно використовуються в практичній роботі щодо підготовки  офіцерських кадрів.  Навчально –виховний процес щільно пов'язаний з відпрацюванням практичних завдань володіння зброєю та технічними заходами що є на озброєнні  в НГУ та Збройних Силах України

Серед першокурсників набору 2018 року - 32 учасника бойових дій, 21 вихованець військових ліцеїв, 12 представників військових династій, 10 кандидатів в майстри спорту. Також одягти погони зважилось 27 дівчат.

Представники Національної академії постійно беруть активну участь в суспільному житті міста, в охороні громадського порядку під час проведення масових заходів  в  столиці нашої України м. Києві.

Високий професіоналізм, цілеспрямована робота командування, науково-педагогічного та всього особового складу Національної академії, прагнення і пошук нового з метою покращення навчально-виховного процесу — це ті чинники, які сприяють і надалі сприятимуть новим досягненням.