В Національній академії завершилися комплексні навчання з курсантами-випускниками
12 Березень 2015

Триденний польовий вихід був спрямований на підготовку майбутніх лейтенантів до виконання різноманітних службово-бойових завдань в підрозділах Нацгвардії. Командування Національної академії намагалось зробите все можливе, щоб умови навчань були якомога ближчими до бойових, а заняття – якомога ефективнішими. Власне табір, розбитий курсантами з прибуттям до місця проведення навчань, включав в себе намети для відпочинку курсантів, польову кухню, блок –пости, місця для ремонту озброєння та техніки в польових умовах та польову каплицю.

Всі курсанти командно-штабного факультету по черзі виступили в ролі начальників блок постів, де вони самостійно приймали рішення, щодо організації несення служби та здійснення пропускного режиму. Однак це завдання їм постійно ускладнювали диверсійно-розвідувальні групи «противника», на чолі з викладачем кафедри тактики капітаном Євгеном Яковенко, які здійснювали постійні напади на позиції курсантів.

За організацію тилового забезпечення табору відповідали курсанти факультету економіки та менеджменту. Всі страви готувались власноруч курсантами факультету на польовій кухні. Це був їх перший досвід приготування їжі для такої великої кількості учасників навчань, тому процесом керували начальник кафедри тилового забезпечення підполковник Олександр Бондаренко та викладач кафедри старший лейтенант Лідія Товма.

Випускники інженерно-технічного факультету відповідали за створення польових майстерень для озброєння та техніки. Під чітким керівництвом викладачів кафедр було організовано місця для ремонту техніки та озброєння.

Зусиллями курсантів гуманітарного факультету під керівництвом заступника начальника факультету по роботі з особовим складом підполковником Олександром Загребельним та викладачами кафедри військового виховання та навчання майором Олексієм Міршуком та підполковником Володимиром Васищевим було створено польову капличку. Основним же завданням курсантів була організація виховної роботи на блок-постах та організація дозвілля відпочиваючих змін.

«Такі практичні заняття сьогодні є вкрай необхідними. Майбутні офіцери повинні розуміти завдання, які доведеться виконувати у військах. Особливо важливо навчити їх думати та діяти в умовах відриву від військової частини. Більшість викладачів є учасниками бойових дій в зоні проведення АТО, тому вони виховують молоде покоління, враховуючи власний бойовий досвід – а це є дуже важливо, адже навчити фахівця може лише фахівець» - зазначив начальник Національної академії генерал-майор Володимир Пеньков.

Завершальним етапом навчань стали бойові стрільби зі стрілецького озброєння.

Автор Артем Міняйло,

фото Олексія Лебедя