Генерал-лейтенант Микола Балан: «Нам також є чому навчити американських колег»
21 Квітень 2015

У спільних навчаннях-тренінгах візьмуть участь 290 американських десантників сто сімдесят третій повітряно-десантної бригади армії США і бойові підрозділи Нацгвардії України.

Навчання будуть проходити за схемою  у три потоки, кожен з яких буде тривати 8 тижнів. І в кожен етап буде підготовлено по 300 бійців.

Основний оплот військових, які приймуть участь в цьому заході буде складатися із таких спецпідрозділів, як «Азов», «Омега», «Ягуар», "Батальйон ім. Кульчицького".

Американські фахівці будуть навчати українських захисників особливостям організації оборони, виявленню позицій бойовиків, наданню медичної допомоги і, в свою чергу, переймати досвід силовіків, що вже залучалися до АТО.

Хід навчань разом з Президентом, особисто контролює і командувач Національної гвардії України, генерал-лейтенант Микола Балан.

«Все йде за планом. Навіть такий бар’єр, як мовний був успішно подоланий, оскільки 15 відсотків гвардійців вільно спілкуються  англійською, а решті допомагають перекладачі. Вік учасників навчань також був підібраний приблизно однаковий, - 25 років. І тому немає розбіжностей в баченні на сьогодення, як то іноді буває у різних поколінь.  Високе порозуміння та бажання обох сторін роблять своє діло і результат вже можна побачити не озброєним оком. І це не односторонній «потік», як багато хто вважає, бо більше ніж 80 відсотків наших бійців приймали участь в бойових діях в зоні АТО, і їм є чому навчити солдатів армії США. Відрадно те, що американські колеги постійно цікавляться нашими потребами і всіляко намагаються допомогти в їх вирішенні», - зауважив командувач Національної гвардії України, відповідаючи на запитання журналістів.

 

Єгор Жученко, фото Олега Тіхова

 переглядів - 612.