Тренер Академічної збірної з кросфіту: «Секрет нашого тріумфу в тому, що ми – одна команда і діємо як єдиний організм»
24 Травень 2016

У період з 17 по 19 травня в Нових Петрівцях проходив перший Чемпіонат Національної гвардії із кросфіту. Змагання складалися з трьох етапів. На першому етапі вправи виконували на 5 точках, послідовно: підтягування на перекладині (15 повторень для кваліфікації), присідання з гирею (32кг), жим штанги лежачи (50кг), згинання та розгинання тулуба на похилій дошці, тяга штанги до грудей, лежачи на дошці (50 кг). Під час другого команди з 10 чоловік проходили загальну військову смугу перешкод, при цьому переносячи ящики з піском. Завершальною стала 100метрова силова естафета по піску, екіпіровка для учасників – каска, бронежилет, автомат. Конкурсанти почергово переносили пораненого, виконували забіг, переносили ящики з боєприпасами, перекатували скати від БТРа, перетаскували колоди. Наприкінці всі команди штовхали вантажівку «УРАЛ».  За підсумками чемпіонату переможцем стала збірна команда Національної академії, показавши найкращі результати у своїй категорії. Ми поспілкувалися з тренером та спортсменами Академічної збірної про самі змагання, нелегкий шлях до перемоги і про секрет їхнього успіху.

– Доброго дня, Артем (капітан Артем Турчінов, тренер Академічної збірної з кросфіту). Розкажіть, будь ласка, у чому відмінна риса кросфіту як виду спорту серед інших?

– Кросфіт – це своєрідний сплав силових багатоборств, причому достатньо-таки довільний в сенсі вибору вправ для змагань. Десь останніх п’ять років він впевнено крокує зі Сполучених Штатів по світу, завойовуючи все більшу популярність. Для військових це особливо корисний спорт, адже він допомагає одразу розвивати всі необхідні якості: і силу, і витривалість, і швидкість, і спритність, гнучкість, координацію.

– Ми знаємо, що гвардійський чемпіонат з кросфіту організовувався вперше. Як же формувалася Академічна збірна?

– Вона формувалася на основі живого відбору. Кафедра фізичної підготовки та спорту організувала змагання між підрозділами Академії з базових кросфітовських вправ, аби виявити найфункціональніших спортсменів. Загалом, команда мала складатися з 10 чоловік. Втім, щоб створити живу конкуренцію і виявити найсильніших духом, на підготовчі збори ми одібрали 20 бійців замість 10.

– У чому полягала особливість підготовки до чемпіонату?

– Одразу скажу, що готуватися було нелегко, адже чемпіонат проходив вперше, складався з трьох етапів та великої кількості специфічних вправ. Для належної підготовки ми вирушили до нашого навчального центру, де є всі необхідні елементи для тренувань. Це, в першу чергу, загальна військова смуга перешкод, тренажери, спортивні комплекси. Ну, а природа, свіже повітря, добре харчування лише сприяло відновленню сил. Враховуючи короткі строки до змагань, моїм головним завданням було створити з 10 бійців єдину команду. Налагодити механізм співпраці і взаєморозуміння з чітким та розумним розподілом командних сил – саме на це я спрямовував основну увагу під час зборів.

– (курсант Богдан Кирницький, член збірної з кросфіту) Богдан, який настрой був, як ви прибули до місця проведення – до Нових Петрівців?

– Відчуття були різноманітні. Це і бажання перемагати, і внутрішнє хвилювання і прагнення показати свої спортивні напрацювання. Чесно кажучи, був присутній і певний мандраж, коли ми – курсанти – побачили спецназівців гвардії. Таких здорових, фактурних чоловіків. Думали, що нам не перемогти. Проте згодом виявилося, що форма не визначає зміст.

– Стосовно вправ, що тебе найбільш здивувало? Які комплекси були найвиснажливіші?

Приємно здивувала військова складова вправ. Таке, як переноска пораненого або ящиків з боєприпасами може завжди стати в нагоді. А з важкого, як на мене, виявилося штовхання «УРАЛу», адже його вага – майже 8.5 тон. Десь на півшляху було відчуття, що ми не дотягнемо, але за рахунок взаємопідтримки і самовіддачі ми впоралися.

– Питання до вас двох:  як вас, уже чемпіонів, зустріли в альма-матір? Що змінилося?

– (капітан Артем Турчінов) Нас дуже тепло зустріли. Як тільки автобус заїхав на базу, одразу заграв академічний оркестр. Нас вийшов поздоровити начальник Національної академії. Генерал-майор Володимир Пеньков зазначив, що літопис гвардійських змагань розпочався, а наші прізвища назавжди залишаться на його першій сторінці. Було дуже приємно таке почути.

– (курсант Богдан Кирницький) Мене зустріли і поздоровили всі мої друзі. Поздоровляють навіть ті, кого я не знаю (посміхається). Першокурсники підходять, питають за кросфіт і як я самовдосконалююсь. Радує бути прикладом для своїх товаришів.

– Артем, як тренер, скажіть, будь-ласка, у чому секрет вашого тріумфу?

– Тут все просто. Секрет нашого тріумфу полягає в тому, що ми – одна команда і діємо як єдиний організм. Командний дух, впевненість у собі, внутрішній, офіцерський стрижень – це наша візитна картка.

– Дякую вам, Артем, і вам, Богдан за нашу розмову. Ще раз вітаю вас з перемогою і бажаю наступного разу повторити цей успіх!

Фото прес-служби НГУ