Командирські будні: молоді лейтенанти приймають посади у військах
6 Лютий 2019

П’ять випускників Академії НГУ у понеділок поповнили лави 5 Слобожанської бригади та вже приступили до професійної діяльності. Ми поговорили з ними про тернистий шлях до офіцерського звання та перші враження про службу у бригаді. 

Лейтенанти Станіслав Горюн та Ігор Шуляк магістри факультету логістики за спеціальністю «автомобільний транспорт». Вони одногрупники та найкращі друзі. У Слобожанському з’єднанні їх обох призначили на посади у автомобільній роті.

«Ми тепер у новій ролі – колег по службі», – посміхаючись розповідають хлопці.

«5,5 років я йшов до офіцерського звання. Зараз згадую, що найважче було у перший рік навчання, тому що не могли звикнути до нового ритму життя. Але усі труднощі можна подолати. У академії, у військах загалом, дуже сильний командний дух. І це не просто слова», – розповідає лейтенант Горюн.

Серед новоспечених лейтенантів Сергій Шаповалов. Хлопець отримав базову вищу освіту за напрямком «будівництво» і навчався для отримання офіцерських погонів лише півтора року. Після закінчення НА НГУ його фах – військовий переклад та стратегічні комунікації. Сергій до навчання в академії проходив контрактну службу у Слобожанській бригаді, тому для нього це «символічне» повернення.

«У мене з 5 бригадою пов’язане життя. Тут служить моя дружина, яка зараз у декретній відпустці. У цій бригаді курсантом проходив стажування і тепер повернувся сюди у якості офіцера. Я звернув увагу як реформується Нацгвардія на прикладі бригади. Багато нового особисто для мене, тому я налаштований оптимістично», – розповідає лейтенант Шаповалов.

Молодший лейтенант Діана Красніковапереглядів - 273.