Як старі газети допомагають курсантам стати лідерами
17 Травень 2019

У Національній академії Національної гвардії на постійній основі проходять заняття  з лідерства з курсантами.

Нещодавно у двох груп командно-штабного факультету пройшло цікаве заняття, під час якого групу розподілили на дві підгрупи. Кожна отримала однакову кількість старих газет та канцелярське приладдя. Завданням команд було побудувати вежу, працюючи у команді, при цьому не видаючи ні звуку. По закінченню заняття команди випробовували свої вежі на міцність.

Зараз курсанти вивчають за програмою командне лідерство, всі завдання побудовані на роботі у командах (групах). Вправи, які проводить викладач, спрямовані на розвиток комунікації між військовослужбовцями, логічного мислення та креативного пошуку вирішення проблеми.

Викладає дисципліну професор кафедри філології, перекладу та мовної комунікації гуманітарного факультету Поліна Ткач. Вона зазначає, що лідерство – це одна з найважливіших дисциплін, які вивчають майбутні офіцери, адже саме вона розкриває найкращі сторони військовослужбовців, виховує креативність до виконання будь-яких завдань, вміння працювати у команді, лідерські якості, відчуття відповідальності за своїх підлеглих.

«Я сподіваюся, що такі заняття допоможуть курсантам у майбутньому дивитися на свою професію та виконання службових обов’язків інакше, не завжди прямолінійно, вміти знаходити порозуміння з підлеглими та головне – проявити лідерські якості», - зазначає Поліна Ткач.

Дана дисципліна повністю побудована на основі практичних занять та викладається в Академії з 2016 року лише для курсантів другого року навчання. Навчальна програма включає в себе тренінги та воркшопи, які розроблялися з урахуванням закордонного досвіду.

«Лідерство - це основа всього, це в першу чергу уміння людини працювати над собою, проявляти себе та саморозвиватися. Лідерство - це взаємодія між командиром та підлеглими», - запевняє викладач.

Курсанти у свою чергу зізнаються, що подобається такий творчий підхід до занять.

«Кожне заняття проходить у формі гри або воркшопу. Вони дають змогу почуватися впевненіше перед аудиторією, не боятися відстоювати свою точку зору. Приємно, що викладачі Академії намагаються побудувати заняття таким чином, щоб курсантам було одночасно цікаво та ефективно», - зазначає командир групи старший сержант Антон Горілий.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації і комунікації НА НГУпереглядів - 325.