Сьогодні – курсанти, завтра – відповідальні командири
23 Січень 2015

Щорічне стажування курсантів-випускників є невід’ємним елементом навчання, однак саме цього року його важливість важко переоцінити. Сьогодні, коли підрозділи Національної гвардії постійно виконують бойові завдання в зоні проведення АТО, коли незабаром лави частин поповняться мобілізованими військовослужбовцями, кожен офіцер на вагу золота. Після випуску, коли молодий офіцер прибуде до військової частини, від нього будуть очікувати ґрунтовних теоретичних знань та впевнених практичних дій, а часу на навчання тоді вже не буде.

Курсанти Національної академії проходили стажування на посадах, згідно зі спеціальністю – командирів взводів, заступників командирів рот по роботі з особовим складом та начальників служб. Вони не лише опановують практику роботи з особовим складом та документацією, а й залучаються до несення служби.

«Для наших курсантів головною метою стажування безумовно є практика. Ми прикладаємо всіх зусиль в Академії для того, щоб надати їм необхідні знання, максимально залучаємо всю матеріальну базу, та створюємо всі умови для належного опанування ними навчальної програми. Однак, ніщо не замінить тих практичних навичок, які вони здобувають у військових частинах», - зазначив перший заступник начальника Національної академії Національної гвардії України з навчально-методичної та наукової роботи полковник Сергій Соколовський.

«Цього року стажування для мене виявилося надзвичайно продуктивним. Я отримав досвід проведення занять з особовим складом, самостійно працював над документацією та залучався до несення служби. Офіцери-учасники АТО поділились зі  мною своїм досвідом перебування в зоні ведення бойових дій. Особливу увагу я звернув на озброєння та техніку частини, адже їх правильне використання у бою є запорукою успішного виконання завдання. Через декілька місяців на мене чекає випуск та подальша служба у частинах Нацгвардії,  а стажування допомогло мені визначити над чим надалі мені потрібно працювати і на що необхідно  звернути увагу. Я розумію, що мені випала доля проходити службу в зовсім непростий час, але професію свою я обрав свідомо, тому всіх труднощів, що чекають мене попереду зовсім не лякаюсь», - сказав курсант гуманітарного факультету Назар Мудрецький

Традиційно стажування завершилось підведенням підсумків у військових частинах та заохоченням кращих курсантів.

«Всі курсанти, що прибули в нашу частину для стажування показали гарні теоретичні знання, а головне бажання навчатись у наших офіцерів. Одразу видно, що всі вони налаштовані дуже серйозно та розуміють, що чекає їх попереду. Ми ж з свого боку приклали всіх зусиль, щоб приділити увагу кожному з них та показати їм всі особливості тих завдань, що покладаються на нашу частину, незважаючи на досить короткий термін їх стажування», - сказав наостанок заступник командира Слобожанської бригади по роботі з особовим складом підполковник Олександр Росляков.

 

Прес-служба Національної академії НГУ та Східного ОТОпереглядів - 639.