Гвардійці привітали ветеранів, які перемогли нацизм
31 Жовтень 2016

Курсанти й офіцери гуманітарного та командно-штабного факультетів, і факультету економіки та менеджменту Національної академії привітали ветеранів Другої світової війни з 72-ою річницею вигнання нацистів з території України.

Вже доброю традицією в Академії стало привітання ветеранів. Кожного року особовий склад факультетів вшановує тих, чиї подвиги лунають до сих пір. Так, вихованці факультету відвідали 90-річну Ларину Ларису Єфиміївну. Її приємно здивував цей візит, під час теплої бесіди вона поділилася з присутніми своїми пережитими емоціями, важливими моментами життя, які закарбувалися в пам’яті.

Спогади ветерана про тяжкі роки війни були сповненні не тільки сумом, але й гордістю за українську армію. Кожен день, про який Лариса Єфиміївна згадувала та розповідала, відбувався нібито нещодавно – лише вчора чи декілька днів тому. Вона завжди жила повним життям та вірила в щасливе майбутнє. А часи окупації та роки голодомору не змогли зламати її  дух.

«Я вражений наскільки бадьоро у свої 90 років виглядає Лариса Єфиміїна. Ця жінка сповнена великого ентузіазму. Її розповіді були цікавими, захоплюючими та пізнавальними, адже почути що і як насправді відбувалося в роки війни – можливо лише з перших вуст», – ділиться враженнями курсант Віталій Коваленко.

Також вихованці Академії привітали ветерана, полковника Іхненко Миколу Петровича. З перших хвилин відчувалася його військова виправка, як у спілкуванні, так і в зовнішньому вигляді. Він радо зустрів своїх гостей з військового навчального закладу та поділився спогадами про часи, які назавжди залишили слід у його душі. Микола Петрович розповів про тогочасне життя, приклади героїзму наших співвітчизників, подвиги цілого народу, який силою духу переміг, здавалося б, непереможну до цього армію.

«Війна двічі прокотилася нашою землею – тяжкі часи відступу та період переможної ходи визволителя. Наш народ сплатив непомірну ціну – це насамперед людські життя. Близько 10 мільйонів українців загинули в роки Другої світової війни. Проте, нас всіх об’єднувало головне – віра в життя, перемогу та світле майбутнє», – згадує Микола Петрович.

Представники факультету економіки та менеджменту відвідали також ветеранів Національної академії Нацгвардії. А саме полковників у відставці Михайла Кравцова та Олександра Горячева.

Військовослужбовців Національної академії вразили бесіди з ветеранами та було помітно наскільки їх зацікавили розповіді цих героїчних людей, які здобували таку потрібну українському народові свободу.

«Багато часу минуло з тих пір, як нацистська навала була вибита з наших земель. Нажаль, все менше залишається ветеранів-фронтовиків, але пам`ять про подвиги народу, який вигнав нацистів з України, житиме в наших серцях завжди», – каже курсант-випускник Сергій Лещенко.

Заступник начальника гуманітарного факультету по роботі з особовим складом підполковник Олександр Загребельний зазначив: «Вигнання нацистів з території України є знаковим святом. Воно символізує віру в єдність, незламність та силу людського духу українців. На початку війни багато хто вважав, що супротивників не зупинити. Зрештою вони помилилися, адже нацизму не місце на нашій землі. Саме це сьогодні підтверджують українські воїни в зоні проведення антитерористичної операції. Важливо пам’ятати, шанувати нашу історію та людей, які віддали життя за світле майбуття українського народу. Підтримувати та допомагати героям Другої світової війни – це наш обов’язок – обов’язок військовослужбовців Академії Нацгвардії. Дякуємо їм за подвиг та щиро вітаємо зі  святом!».

Ветерани окрім теплих слів на свою адресу отримали ще й вітальні листівки, квіти та продуктові набори.

Автор Вікторія Піскунова та Вікторія Назарко

Фото Андрія Пащенка та Сергія Лещенка