Гвардійці Академії долучилися до всеукраїнської акції «Запали свічку»
26 Листопад 2016

Офіцери та курсанти Академії Нацгвардії вшанували загиблих від Голодомору 1932-1933 років.

Кожен рік в останню суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів загиблих від Голодомору 1932-1933 рр. - трагічної події, що назавжди закарбована у свідомості українського народу, як одна з найжахливіших сторінок історичного минулого.

Протягом тижня з особовим складом навчального закладу були проведені інформування та розгорнуті наочні виставки щодо наслідків геноциду українського народу.  Безумовно, курсанти та студенти, як найактивніша частина сучасної молоді, повинні добре знати й пам'ятати минуле яким би важким воно не було. Подібні заходи надовго залишаться в пам’яті людей, і вони зможуть передати цю історичну пам'ять своїм дітям, адже вже сьогодні так мало залишилося живих свідків тих подій.

У рамках загальнонаціонального заходу військовослужбовці та службовці навчального закладу долучилися до всеукраїнської акції, приспустивши Державний Прапор України і запаливши свічку на плацу Національної Академії Нацгвардії та ушанувавши загиблих хвилиною мовчання.

«Кожен має пам’ятати історію своєї країни, а тим паче, про такі події, як Голодомор, його причини, перебіг і наслідки. Це трагічна сторінка історії України та її народу, тому ми повинні долучатися до заходів  вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу – Голодомору 1932 - 1933 років в Україні, зокрема до акції "Запали свічку”», – стверджує курсант Іван Плужніков.

Командування Національної академії та курсанти гуманітарного факультету також прийняли участь у церемонії покладання квітів та вшануванні жертв Голодомору на майдані Свободи  Харкова разом з представниками акції.

«Вогонь, що ми сьогодні запалили, буде символізувати скорботу і пам’ять про мільйони невинних життів наших співвітчизників», – розповіла курсант Любов Самбурська .

Загальнонаціональні заходи до Дня пам'яті жертв Голодомору пройшли по центральних площах та вулицях міст і сіл України та у 32 країнах світу.