Особовий склад Національної Академії вшанував пам’ять героїв Крут
30 Січень 2017

З гвардійцями навчального закладу провели інформаційні заходи присвячені Дню пам’яті.

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між чотирьохтисячною більшовицькою армією та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, який налічував близько чотирьох сотень воїнів.

З  особовим складом Академії були проведені тематичне інформування, підготовлене курсантами гуманітарного факультету, та перегляд відеороликів у центрі культури. Присутні вшанували усіх загиблих хвилиною мовчання та запалили свічки. Крім того, з нагоди дня пам’яті в виставковому залі було створено тематичну експозицію, яка проводила паралель подій 1918 року та сьогодення.

«Ми горді тим, що маємо таке славетне минуле і будемо робити все, щоб не тільки шанувати свою історію, а ще і дописати нові події, давши Україні достойне незалежне майбутнє», - каже сержант Ігор Шафігулін.

Це трагічна та водночас легендарна сторінка з історії становлення незалежної України. У перебігу військових дій цей бій набув особливого значення саме завдяки героїзму української молоді. У бій пішли наймужніші сини своєї держави, молоді хлопці – студенти, ліцеїсти, юнкери.

«Впевнений, що це етап історії про який має пам’ятати кожен поважаючий себе і свою державу українець, бо та відвага і самовідданість, яку показали тоді студенти, навіки повинна закарбуватися у наших серцях», – зауважив курсант Андрій Хитрий.

Кожного року гвардійці проводять такі заходи, щоб показати на прикладі молодих героїв, як не словом, а ділом треба продовжувати справу предків.