наш факультет

Гуманітарний факультет

Гуманітарний факультет є структурним підрозділом Національної академії Національної гвардії України, на якому здійснюється підготовка військових психологів (на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти за рахунок державного бюджету, другому (магістерському) та третьому (освітньо-науковому) рівнях вищої освіти за кошти юридичних та фізичних осіб) та військових фахівців тактичного рівня по роботі з персоналом на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти за рахунок державного бюджету, а також військових фахівців тактичного рівня із лінгвістичного забезпечення (на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти за рахунок державного бюджету).

Факультет спеціалізується на підготовці військових психологів, фахівців з організації міжнародного співробітництва, фахівців з організації зв’язків з громадськістю, фахівців з організації роботи з особовим складом, фахівців з організації культурно-просвітницької роботи.

254 Забезпечення військ (сил)

053 Психологія

035 Філологія

251 Державна безпека

4 роки

перший бакалаврський рівень освіти

1,5 роки

другий магістерський рівень освіти

1. Історична довідка.

Історія гуманітарного факультету розпочинається 1 липня 2006 року. Факультет №4 (гуманітарний) очолив полковник Костянтин Гунбін. З 2011 року факультет очолює полковник Сергій Іщенко. Факультет активно розвивається і зростає. У 2017 році під час реорганізації на факультеті було створено кафедру соціально-гуманітарних дисциплін та кафедру психології та педагогіки.

У 2018 році факультет №4 (гуманітарний) – отримав назву гуманітарний факультет, до складу якого ввійшли  кафедра філології, перекладу та мовної комунікації, кафедра фонетики та граматики, кафедра соціально-гуманітарних дисциплін, кафедра психології та педагогіки. 1 вересня 2019 року на факультеті було створено кафедру філології, перекладу та стратегічних комунікацій як результат об’єднання кафедри філології, перекладу та мовної комунікації та кафедри фонетики та граматики. У 2021 році була створена кафедра правового забезпечення, реорганізована в кафедру правових дисциплін у 2023 році.

Наразі завідувачем кафедри філології, перекладу та стратегічних комунікацій є Ірина Лисичкіна, начальником кафедри психології та педагогіки – полковник Станіслав Ларіонов, начальником кафедри соціально-гуманітарних дисциплін – полковник Максим Чепель, начальником кафедри правових дисциплін – полковник Оксана Орел. Обов’язки заступника начальника гуманітарного факультету з навчальної роботи – начальника навчальної частини виконує підполковник Андрій Дорофєєв. Заступником начальника гуманітарного факультету по роботі з особовим складом є полковник Олексій Міршук.

 

2. Кого готує факультет.

Факультет готує військових фахівців за рахунок державного бюджету та здобувачів вищої освіти, які навчаються за кошти юридичних та фізичних осіб.

Підготовка здобувачів вищої освіти за кошти державного бюджету здійснюється на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти тактичного рівня військової освіти за освітньо-професійними програмами:

- у галузі знань 25 Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону, за спеціальністю 254 Забезпечення військ (сил) на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях  вищої освіти та тактичному рівні  військової освіти. По закінченні навчання випускники отримують дипломи державного зразка та кваліфікацію офіцер тактичного рівня;

- «Психологічне забезпечення службово-бойової діяльності підрозділів НГУ» за спеціальністю 053 Психологія;

- «Робота з персоналом у підрозділах Національної гвардії України» за спеціальністю 251 Державна безпека;

 - «Лінгвістичне забезпечення та комунікація» за спеціальністю 254 Забезпечення військ (сил).

Після  закінчення навчання випускники отримують дипломи державного зразка та кваліфікацію офіцера тактичного рівня.

Підготовка здобувачів вищої освіти, які навчаються за кошти фізичних та юридичних осіб здійснюється на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти за освітніми програмами:

- «Переклад з двох мов (англійська та німецька/французька)» за спеціальністю 035 «Філологія» (освітня кваліфікація у дипломі «Бакалавр філології»);

На другому (магістерському) рівні вищої освіти:

- «Загальний переклад» за спеціальністю 035 «Філологія» (освітня кваліфікація у дипломі «Магістр філології»);

- «Організація психологічного забезпечення у підрозділах НГУ» за спеціальністю 053 Психологія (освітня кваліфікація у дипломі «Магістр психології»).

На третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти здійснюється підготовка докторів філософії за освітньо-науковою програмою «Психологія» за спеціальністю 053 Психологія.

 

2.1 Підготовка здобувачів вищої освіти (курсанти) - ВІДКРИТИ

2.2 Підготовка здобувачів вищої освіти (студенти) - ВІДКРИТИ

 

3. Науково-педагогічний склад.

До складу  гуманітарного факультету входять 4 кафедри:

- кафедра філології, перекладу та стратегічних комунікацій

- кафедра психології та педагогіки

- кафедра соціально-гуманітарних дисциплін

- кафедра правових дисциплін.

На факультеті викладають 46 науково-педагогічних працівників (НПП): з них 3 доктори наук, 27 кандидатів наук; 3 професори, 23 доценти. Серед НПП факультету є заслужений працівник освіти України, нагороджений Хрестом пошани; має почесне звання «Учений Центру імені Дж. Маршала»; нагороджені державними нагородами: орденом «Княгині Ольги ІІІ-го ступеня», орденом «За мужність ІІІ-го ступеню», відзнаками Президента України «За участь в антитерористичній операції», відомчими заохочувальними відзнаками - нагрудними знаками «Ветеран війни», «За доблесну службу», «За відвагу у службі», «Знак пошани», медалями «За оборону міста-героя Харкова», міжнародними відзнаками та нагородами: медалями ООН «За участь в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки».

14 офіцерів, а це - 78% із загальної чисельності  з числа військових науково-педагогічних працівників є учасниками бойових дій.

 

4Досягнення здобувачів вищої освіти.

Складовою освітнього процесу на гуманітарному факультеті є активне залучення курсантів і студентів факультету до наукових досліджень, творчого пошуку, громадської діяльності та спорту. Курсанти і студенти факультету є іменними стипендіатами премій Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, переможцями у Міжнародних, Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах та спортивних чемпіонатах, нагороджені державними та відомчими заохочувальними відзнаками:

Магда Володимир - учасник бойових дій, має медаль «За військову службу Україні»;

Гошенко Андрій - учасник бойових дій, має орден «За мужність ІІІ ступеню»;

Гончар Мирослав - майстер спорту України з кікбоксингу, дворазовий чемпіон світу, чемпіон Всеукраїнського турніру по боксу;

Табачук Артем - чемпіон світу з спортивного універсального бою;

Денисенко Владислав  має орден «За мужність» ІІІ ступеня;

Путря Марія  - чемпіонка України з карате.

 

5. Найбільш відомі випускники.

Манько Вадим – має звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно);

Валентин Сірак - має орден «За мужність» III ступеня;

Олег Мироненко - має орден «За мужність» III ступеня, медаль «За військову службу Україні»;

Іван Бабіч - має орден «Данила Галицького»;

Шафігулін Ігор - має  медаль «За військову службу Україні»;

Ващенко Анастасія  – І місце на Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;

Рябчук Марина – І місце призерка Всеукраїнського етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка;

Малиш Віта  – ІІ місце Всеукраїнської олімпіади з української мови та Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика;

Федоріненко Василь  – ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт МВС України у номінації «Психологічне забезпечення»;

Андрущенко Анастасія  – ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт МВС України у номінації «Психологічне забезпечення».

Вікторія Піскунова - дворазова чемпіонка світу з кікбоксингу, чемпіонка світу з військово-спортивного багатоборства;

Шкільнюк Богдан  – 6-разовий чемпіон України з бігу на 2000 м з перешкодами, член збірної команди України з легкої атлетики у 2013-2016 р.р., I місце з легкої атлетики (крос) за програмою комплексних змагань “Динаміада-2020” серед ЗВО МВС на дистанції 3000 м;

Шуляк Андрій – призер чемпіонату України серед ЗВО з гирьового спорту;

Бойчук Христина в 2019році обрана амбасадором «Цілі сталого розвитку №5 – гендерна рівність» в рамках лідерської програми для молоді «Амбасадори Цілей сталого розвитку».

Музичук Руслан – прессекретар командувача НГУ.

 

6. Додаткова інформація.

Важливим напрямком роботи гуманітарного факультету є тісне співробітництво з вітчизняними та закордонними університетами, міжнародними організаціями та лінгвістичними відділами посольств зарубіжних країн,  участь представників факультету у прийомі іноземних делегацій із США, Франції, Канади, Швеції, Румунії, Італії, Туреччини, Молдови, та Латвії; участь викладачів у міжнародних освітніх та наукових проєктах та програмах, зокрема програмі НАТО з удосконалення освіти в секторі оборони (DEEP), проєктах із гендерної рівності, стратегічних комунікацій та військової освіти під егідою Консорціуму «Партнерство заради миру», участь здобувачів у семінарах програми НАТО із професійного розвитку (PDP), у міжнародних навчаннях як в Україні, так і за кордоном, стажування офіцерів, викладачів та курсантів у Франції, Італії, США, Канаді, Угорщині, Румунії, Болгарії, Туреччині, Нідерландах.

Досвід лінгвістичного забезпечення   здобувачі факультету набувають під час міжнародних навчань, як-то американсько-українські навчання «Fearless Guardian» та «Rapid trident» на полігоні у Яворові, міжнародні навчання сил поліції «Lowland grenade - 2018», що відбувались на базі навчального центру національної жандармерії Нідерландів, м. Марневард, а також під час візитів до навчальних закладів-партнерів, як-то Школа підготовки офіцерів Національної жандармерії Франції.

Із 2022 року здобувачі та викладачі активно залучаються до лінгвістичного забезпечення навчань підрозділів Збройних Сил України за кордоном, зокрема в Німеччині, Франції, Великобританії, Фінляндії, Словаччини, Данії, Нідерландів, тощо.

На факультеті проводять практичні заняття та майстер-класи  викладачі із Франції, США, Німеччини.

Випускники складають іспити STANAG з англійської та французької мови, отримують сертифікати від представників Посольства Франції в Україні..

На факультеті кафедрою соціально-гуманітаврних дисциплін щорічно проводиться міжнародна науково-практична конференція «СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ  ДІЯЛЬНОСТІ СЕКТОРА БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ» в якій приймають участь: Національна академія оборони Латвії,   Європейський  інститут подальшої  освіти (Словаччина),

Проморська Академія в Слупську (Польша), Громадська організація «АСТЕРІКС» (Литва),  Громадська організація «Дружини ветеранів» Харків, а також заклади вищої освіти системи Міністерства внутрішніх справ. На конференції відбувається обговорення соціальних проблем, стану і перспектив соціального розвитку сектора безпеки та оборони  України внаслідок змін  у суспільстві,  пошук шляхів їх вирішення, впровадження кращого міжнародного та вітчизняного досвіду, поліпшення соціального управління і військово-соціальної  роботи, підвищення якості соціальної і гуманітарної підготовки  майбутніх  військовослужбовців, покращення державних  соціальних  стандартів і соціальних  гарантій військовослужбовцям і членам їх сімей.

На факультеті працюють гуртки англійської, французької та німецької мов, гурток наукового товариства слухачів, курсантів і студентів «Стратегічні комунікації та міжнародне співробітництво Національної гвардії України» науковий гурток кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та кафедри психології та педагогіки, де молодь закріплює на практиці теоретичні знання, отримує додаткову інформацію та розвиває практичні навички.

На факультеті здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія», які після закінчення навчання призначаються на посади офіцерів-психологів відділень та служб підрозділів. Підготовку здійснює кваліфікований науково-педагогічний персонал із багаторічним практичним досвідом, досягненнями у вітчизняній та міжнародній науковій діяльності. Заняття проводяться на високому методичному рівні з використанням сучасних методик та практик з метою формування у здобувачів відповідних вмінь та навичок, які ефективно використовуються у подальшій професійній діяльності.

Освітніми програмами здобувачів вищої освіти також передбачено проходження курсу з «Тактичної медицини», який реалізовується науково-педагогічним персоналом кафедри. Під час проходження курсу здобувачі отримують відповідні знання та формують практичні навички з надання домедичної допомоги в бойовій та повсякденній діяльності за  міжнародними стандартами з використанням сучасного обладнання.

Гурток кафедри психології та педагогіки працює як дискусійний майданчик, його відвідують кращі науковці-психологи ЗВО України, зокрема професори ХНМУ, ХНУВС, ХДАК, НТУ «ХПІ» тощо, які діляться досвідом наукової роботи і психологічної практики. В межах роботи наукового гуртка з курсантами проводяться дискусії з тематики неінструментальної детекції нещирості, роботи поліграфологів, психологічного консультування, когнітивно-поведінкової терапії, травматерапії, позитивного і критичного мислення.

Крім того, здобувачі освіти постійно залучаються до заходів неформальної освіти з метою підвищення своєї професійної кваліфікації.

Науково-педагогічніпрацівники факультету активно розробляють навчально-методичну літературу та електронні підручники для забезпечення навчального процесу з урахуванням останніх досягнень у відповідних галузях.

Навчальні аудиторії факультету оснащені сучасним технологічним обладнанням та комп’ютерною технікою із доступом до мережі “Інтернет”.

На базі гуманітарного факультету створено студентське самоврядування, представники якого беруть активну участь у молодіжному житті закладів вищої освіти  м. Харкова.


наставники
фото та відео

Галерея

Усі фото
Обери свій

Інші факультети

faculty
Оперативний
faculty
Командно-штабний
faculty
Факультет логістики
faculty
Гуманітарний факультет
будь у курсі подій

Новини

Усі новини
у Вас є питання?

Відповіді

Які ЗНО потрібно здавати для вступу?

Треба обрати ЗНО згідно обраної спеціалньості для навчання

З чого розпочати вступ до академії?

1) ознайомитись із навчальним закладом та обрати факультет для навчання; 2) обрати необхідні для обраної спеціальності предмети ЗНО; 3) звернутися до Академії (м. Харків) або до найближчої військової частини Нацгвардії та повідомити про вступ (до червня поточного року); 3)* для військовослужбовців НГУ: подати рапорт по команді на навчання в Академії НГУ.

Коли будуть результати вступних випробувань?

Результати про зарахування оголошують по закінченню всих іспитів

Хто має право на навчання в Академії?

Особи від 17 до 30 років, які мають повну загальну середню, професійно-технічну освіту. ( Дозволяється з 16 років, якщо до 31.12 поточного року виповниться 17 років).

Як проходить працевлаштування після закінчення навчання?

Відбувається розподіл наступних місць сулжби по Україні

Скільки років потрібно навчатись?

"бакалавр" - 4 роки; "магістр" - 1,5 років/

Якщо у Вас залишились питання напишіть нам
або телефонуйте за номером:
або телефонуйте за номером: